הרשויות בהאיטי: עלה ל-1,297 מניין הנספים ברעש האדמה

האיטי: עלה ל-1,297 מניין הנספים ברעש האדמה
עוד דווח על יותר מ-5,700 פצועים • הרשויות פרסו כוחות סיוע באזורים שונים במדינה, לפני הגעתה של הסופה הטרופית "גרייס" שצפויה לפגוע באי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רעידת אדמה בהאיטי
צילום: צילום: רויטרס

הרשויות בהאיטי דיווחו הלילה (שני) כי עלה ל-1,297 מניין הנספים ברעידת האדמה שהורגש ביום שבת במערב האי. רעידת האדמה, בעוצמה של 7.2, גרמה ליותר מ-5,700 פצועים. הרשויות ניסו לפרוס כוחות סיוע באזורים הקריטיים ביותר, זאת לפני הגעתה של הסופה הטרופית "גרייס", שצפויה לפגוע באי.

רעידת האדמה הותירה עשרות אלפים ללא קורת גג, ובמהלכה נהרסו כ-14 אלף בתים וכן בתי חולים ובתי ספר. תוצאות רעידת האדמה עלולות להתגבר, שכן רשתות התקשורת אינם נקלטים באזורים המרוחקים ביותר, בעוד גשמים עזים צפויים לרדת על האי.

אסון זה מגיע למדינה שטרם התאוששה לגמרי מרעידת האדמה ב-2011, תוך כדי משבר הבריאות הקשור למגפת הקורונה, מיתון כלכלי חמור, ומשבר פוליטי כתוצאה מרצח הנשיא ג'ובנל מויס ב-7 ביולי.ביום שבת, לאחר האסון אמר ראש הממשלה כי נגרם נזק אדיר והכריז על מצב חירום למשך חודש.

רעש האדנה הורגש גם בקובה, ג'מייקה ודרום פולרידה, אך שם לא דווח על נפגעים או נזק. קודם לכן הורגשה רעידת אדמה בעוצה דומה בחצי האי אלסקה.

הפופולריים