ברקע החשדות שהטריד מינית: מושל ניו יורק קואומו התפטר

ברקע החשדות נגדו: מושל ניו יורק קואומו התפטר
"אני לוקח אחריות מלאה על המעשים שלי", אמר קואומו • בשבוע שעבר פורסם דוח מקיף בן 165 עמודים, המתאר את מעללי קואומו ומאשים אותו ביצירת סביבה לא בטוחה לנשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו
צילום: צילום: אי-פי

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הודיע היום (שלישי) כי הוא מתפטר מתפקידו על רקע החשדות נגדו שהטריד מינית. "אני לוקח אחריות מלאה על המעשים שלי. הייתי קרוב מדי לעובדים שלי וחוש ההומור שלי יכול להיות לא-מתחשב", אמר קואומו בהודעת ההתפטרות.

מי שתחליף את קואומו היא סגניתו קטי הוקול, שאמרה: "אני מסכימה עם החלטתו של המושל קואומו להתפטר. זה הדבר הנכון לעשות לטובת אזרחי ניו יורק. כמישהי ששירתה בכל דרגות הממשל והבאה בתור לרשת את מקומו, אני מוכנה להנהיג כמושלת ה-57 במספר של ניו יורק". עם כניסתה לתפקיד היא תהיה האישה הראשונה שתמשול בניו יורק.

שריף מחוז אלבני, קרייג אפל, אמר בשבת האחרונה כי התלונות נגד קואומו עלולות להביא להמלצה על הגשת כתב אישום נגדו בגין הטרדות מיניות. ביום שישי הגישה עוזרת לשעבר של קואומו, ששמה לא פורסם, תלונה פלילית רשמית - 11 במספר - נגדו. היא טענה שהוא חפן את שדיה במעון הרשמי של מושל ניו יורק בנובמבר האחרון. "בכוונתנו לערוך חקירה יסודית, ולאחר שכל העובדות, המידע והראיות ייאספו, נקבל החלטה", אמר שריף המחוז.

בשבוע שעבר קבעה התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, בתום חקירה עצמאית שניהל משרדה, כי קואומו הטריד מינית נשים רבות. בדוח בן 165 עמודים ציינה התובעת כי "קואומו יצר סביבת עבודה רעילה, מלאה בפחד וחרדה, ויצא נגד לפחות אישה אחת שהתלוננה נגדו בפומבי".

כבר בחודש מארס סנאטורים מטעם מדינת ניו יורק, קראו למושל להתפטר מתפקידו. לאחרונה אף נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר לכתבים בבית הלבן כי על המושל להתפטר.

הפופולריים