ראיסי הושבע לנשיאות איראן: "תוכנית הגרעין שוחרת שלום"

ראיסי הושבע: "תוכנית הגרעין שוחרת שלום"
טקס השבעתו של "התליין מטהראן" נערך בנוכחות ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס אסמאעיל הנייה, סגן מנהיג חיזבאללה נעים קאסם ומנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נח'אלה • בין המשתתפים גם בכירים מסעודיה ומהאיחוד האירופי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנייה וסגן מנהיג חיזבאללה בטקס ההשבעה של ראיסי
צילום: -

נשיא איראן הנבחר איברהים ראיסי הושבע היום (חמישי) לתפקיד בטקס שנערך בטהראן. בנאום השבעתו אמר ראיסי כי "תוכנית הגרעין של איראן היא שוחרת שלום ונשק גרעיני הוא אסור באמנותנו ולא תהיה להם דריסת רגל באסטרטגיה שלנו. הסנקציות ומדיניות ההחרמה לא ירחיקו אותנו מהתקדמות מדעית והסנקציות על האיראנים צריכות להסתיים, אנחנו מברכים על כל מאמץ בכיוון הזה. הנוכחות הזרה היא הבעיה של האזור", טען.

עוד אמר ראיסי כי "אנחנו נהיה בצד המדוכא היכן שלא יהיו - בסוריה, פלסטין, אפריקה או תימן. אני מציע את ידי לשלום לכל מדינות האזור. הלאום האיראני עמד לצד המהפכה האיסלאמית נגד המזרח והמערב כדי להוכיח שדמוקרטיה דתית היא דרך חדשה למשול שיכולה להביא עצמאות, חופש, דת ואת העולם יחדיו".

בין הנוכחים בטקס - אסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס וסגן מנהיג חיזבאללה נעים קאסם. עוד השתתפו משלחות בינלאומיות ובכירים בארגונים הקשורים לאיראן, וביניהם מנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נח'אלה.

כמו כן הגיעו לאיראן נשיא עיראק ברהם צאלח, נשיא אפגניסטן אשרף גאני, ראש ממשלת ארמניה ניקול פשיניאן, יו"ר הפרלמנט הרוסי ויאצ'סלב וולודין, וכן נציג מהאיחוד האירופי ומשלחת מסעודיה.

הראיסי של איראן | עוד יום

ראיסי נבחר לתפקיד לפני כחמישה שבועות. הוא שמרן נוקשה וידוע בכינוי "התליין", על תפקידו כסגן התובע הכללי של טהראן בסוף שנות ה-80, אז היה אחראי להוצאתם להורג של אלפי אסירים פוליטיים. הוא מזוהה מאוד עם הקו השמרני הקיצוני יחסית של המנהיג העליון חמינאי, ומועמד להחליפו בעתיד. ראיסי התמודד מול רוחאני בבחירות הקודמות והובס.

הפופולריים