אלמנתו של חלל אולימפיאדת מינכן יוסף רומנו: "הדמעות לא מפסיקות לזרום"

אלמנת חלל אולימפיאדת מינכן: "הדמעות זורמות"
לראשונה בתולדות הטקסים האולימפיים, נרשמה מחווה ל-11 הנרצחים הישראלים במתקפת הטרור במשחקים של 1972. אילנה רומנו לכאן חדשות: "נלחמנו על זה עשרות שנים" • רה"מ בנט: "מברך על הרגע החשוב וההיסטורי הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילנה רומנו בטקס הזיכרון לחללי מינכן 1972
צילום: צילום: פלאש 90

אילנה רומנו, אלמנתו של מרים המשקולות הישראלי וחלל אולימפיאדת מינכן 1972 יוסף רומנו, התרגשה מהמחווה היפנית היום (שישי) בטקס פתיחת האולימפיאדה בטוקיו. בהתייחסות ראשונה לכאן חדשות לטקס הזיכרון ההיסטורי ודקת הדומייה אמרה אילנה: "הדמעות לא מפסיקות לזרום. נלחמנו על זה עשרות שנים וההחלטה הייתה צריכה להתקבל הרבה קודם". 

"אבל תומאס באך, יו"ר הוועד האולימפי הבין לאומי, הוא איש רגיש שהקשיב לנו וקיבל את ההחלטה הנכונה", המשיכה רומנו. "אני כל כך שמחה ומתרגשת שהגעתי לטוקיו". יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, התייחס מוקדם יותר לטקס הזיכרון ואמר: "נשיא הוועד האולימפי הבין לאומי תומאס באך הבטיח זאת לאלמנות י"א חללי מינכן - וקיים. אנחנו אסירי תודה". אנקי, אלמנתו של אנדריי שפיצר הוסיפה: " חיכינו לזה 49 שנים, נלחמנו וצחקו עלינו, אבל היום אנדריי ויוסי קיבלו סוף סוף את מה שמגיע להם".

באיחור של שנה מהמתוכנן, טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בטוקיו החל היום בצהריים. בשל מגיפת קורונה הטקס מתקיים כמעט בלא קהל. עם זאת, נמצאים באצטדיון כ-950 צופים, בהם כ-15 ממנהיגי המדינות המשתתפות.

לראשונה בתולדות הטקסים האולימפיים, נרשמה מחווה ל-11 ההרוגים הישראלים במתקפת הטרור באולימפיאדת מינכן ב-1972. הכרוז ציין את הנרצחים לאחר שציין גם את קרבנות מגפת הקורונה בכל העולם, במסגרת דקת דומיה שנערכה באצטדיון.

הפופולריים