יממה לאולימפיאדה: פוטר במאי טקס הפתיחה בשל בדיחת שואה

יממה לאולימפיאדה: פוטר במאי טקס הפתיחה
לפי הדיווחים ביפן הוא פוטר בשל בדיחת שואה שסיפר בתוכנית קומית בשנת 1998 • עד כה אותרו 87 מאומתים לקורונה בקרב אנשים הקשורים לאולימפיאדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: אי-פי

אולימפיאדת טוקיו: נשיאת הוועדה המארגנת סייקו האשימוטו הודיעה הלילה (חמישי) שפוטר קנטארו קוביאשי, הבמאי של טקס הפתיחה שייערך מחר. לפי דיווחים ביפן, הבמאי פוטר בשל בדיחת שואה שסיפר בתוכנית קומית בשנת 1998. נשיאת הוועדה מסרה כי "ייבחן מהר ככל הניתן איך לנהל את הטקס".

עוד נטען שבאחד המופעים שלו השתמש קוביאשי בביטוי "בואו נשחק בשואה". עוד לפני פיטוריו מרכז שמעון ויזנטל גינה את הפרסומים שייוחסו לו, ופרסם בהודעה מטעמו שכל קשר בינו לבין משחקי טוקיו יעליב את זכרם של ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה.

פיטורים אלה מגיעים ימים ספורים לאחר שמלחין מוזיקה, שיצירותיו היו אמורות להופיע בטקס הפתיחה גם כן, התפטר מתפקידו אחרי שהתגלה כי בעבר נהג בבריונות כלפי חבריו לספסל הלימודים.

במקביל, מארגני המשחקים מסרו ששני ספורטאים שכבר נמצאים בכפר האולימפי – אובחנו עם קורונה. סך מקרי ההידבקות שהתגלו עד כה בקרב שחקנים, מאמנים ואנשי צוות הקשורים לאולימפיאדה עומד על 87 מקרים. 

למה אין ספורטאים ערבים במשלחות ישראל לאולימפיאדה? | האזינו לעוד יום

טושירו מוטו, מנכ"ל הוועדה המארגנת של המשחקים אמר שלשום כי אינו פוסל את ביטולם ברגע האחרון. במסיבת עיתונאים שקיים, אמר מוטו כי בעקבות עליית התחלואה בקרב משתתפי המשחקים, יקיים דיונים עם המארגנים במידת הצורך.

מוקדם יותר אמר גורם בוועדה המארגנת של המשחקים, כי הוא סבור שמקרי ההתחלואה בכפר האולימפי נעשו עוד בטרם המריאו הספורטאים ממדינות המוצא שלהם. המנהל המקצועי של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה, דני אורן, סיפר בכאן רשת ב על התחושות בימים הראשונים בטוקיו. בריאיון לליאן וילדאו ב"טוקיו עד כאן", הוא אמר כי "כולם במוד של ספורט ואיתם לא מדברים על קורונה".

בנוגע לשמירה על ההנחיות סיפר אורן כי "מאוד מקפידים על הנושא של המסכות. בחדר האוכל אתה גם מוקף בשלושה פלסטיקים סביבך, בסוג של בידוד ולא יכול לדבר עם החבר שלפניך ובקושי עם זה שלידך. לוקחים את האוכל עם כפפות חד פעמיות. אנחנו גרים פה עם השוודים והאירים ומשתדלים שלא יהיה עמוס ולא להתערבב במעליות".

 

הפופולריים