יום להסרת ההגבלות בבריטניה: יותר מ-48 אלף נדבקים

יום להסרת ההגבלות בבריטניה: 48 אלף נדבקים
מארגני האולימפיאדה דיווחו היום על 10 נדבקים חדשים הקשורים למשחקים בטוקיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון 04.01.21
צילום: צילום: אי-פי

יום להסרת ההגבלות בבריטניה, בממלכה מדווחים היום (ראשון) על 48,161 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון ביקש בסרטון בטוויטר שכולם ישמרו על חוקי הבידוד. ג'ונסון הוסיף שהוא ייכנס לבידוד עד 26 ביולי. 

בתוך כך, נבחרת הכדורגל של דרום אפריקה נכנסה לבידוד בכפר האולימפי בטוקיו לאחר ששניים מהשחקנים ואיש טכני נמצאו חיוביים לקורונה. הנבחרת אמורה לשחק ביום חמישי מול יפן, מארחת האולימפיאדה. בסך הכל דיווחו המארגנים היום על 10 נדבקים חדשים הקשורים למשחקים בטוקיו, בהם אנשי תקשורת, קבלנים ועובדים אחרים. אתמול דווח על 15 מאומתים.

המנהל המקצועי של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בטוקיו, דני אורן, אמר היום אתמול כי המארגנים היפנים מקפידים מאוד על כללי הקורונה. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב סיפר אורן: "כל היום הולכים כאן עם מסכות, שומרים על ריחוק בחדר האוכל, מחטאים את הכיסאות. אנו מודעים למספר המאומתים בטוקיו ובתוככי הכפר האולימפי. היפנים שומרים מאוד על בני עמם וגם רוצים להציג לעולם תמונות של הקפדה יתירה. בכל יום עושים כאן בדיקות לקורונה ויש אפליקציות שצריך כל הזמן להיות מחובר אליהן".

אורן ציין כי הספורטאים הישראלים מתחילים להגיע לכפר האולימפי. "אני חושש מהדבקה בעיקר בענפים שיש בהם מגע כמו ג'ודו וטקוואנדו", אמר. "באימוני התעמלות המכשירים הם יחטאו כל מכשיר בין מאמן למאמן. אסור לנו לצאת מהכפר האולימפי".  

הפופולריים