ההתנקשות בנשיא האיטי: 4 חשודים נהרגו, 2 נעצרו

ההתנקשות בנשיא האיטי: 4 חשודים נהרגו, 2 נעצרו
חיפושים אחר חשודים נוספים • הנשיא ג'ובנל מואיז נפגע מ-12 כדורים שירו לעברו חמישה חמושים | פרטים חדשים מהחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא האיטי
צילום: צילום:רויטרס

ההתנקשות בנשיא האיטי: המשטרה הרגה הלילה (חמישי) בחילופי ירי ארבעה חשודים בהתנקשות. משטרת האיטי הוסיפה בהודעתה ששני חשודים נוספים נעצרו, כשהשוטרים עדיין מחפשים אחר כמה חשודים נוספים בבירת המדינה פורט או-פרינס. מפקד המשטרה לאון צ'ארלס הבטיח שהחשודים: "יתפסו, או יהרגו".

מפרטים חדשים שעולים מחקירת האירוע הנשיא ג'ובנל מואיז נפגע מ-12 כדורים שירו לעברו חמישה חמושים. לפי החקירה, החמושים לא פגעו בשומרי ראשו של הנשיא, אלא רק בו ובאשתו. בתם של השניים, ג'ומרלי מואיז, הייתה בבית בזמן ההתנקשות ומסרה פרטים נוספים למשטרה.

בנו של מואיז יצא מייד עם אימו מרטין שנפגעה קשה מאוד לארצות הברית, שם היא אמורה לקבל טיפול רפואי בפלורידה. ילדיו של מואיז עזבו את המדינה אתמול. עוד עולה מהחקירה, כי הרוצחים לקחו גם כמה מזוודות מסמכים מביתו של הנשיא.

אתמול נשיא האיטי ז'ובנל מואיז נרצח במעונו הפרטי. לפי הודעת ראש הממשלה, אלמונים פרצו לבית הנשיא וירו בו למוות. ראש הממשלה קלוד ז'וזפ הכריז על מצב חירום במדינה: "מעשה נתעב, לא אנושי וברברי". הוא הוסיף: "נקטנו בכל האמצעים כדי להבטיח את ביטחון האומה. הדמוקרטיה והרפובליקה ינצחו".

במדינה שבאיים הקריביים יש חוסר יציבות פוליטית מאז 2018. בחודשים האחרונים פעילי אופוזיציה מחו נגד מועד סיום כהונתו של מואיז. הוא נבחר ב-2016 אך הושבע לתפקיד ב-2017, ולטענתו הכהונה הייתה אמורה להסתיים בתום 5 שנים מיום השבעתו - ב-7 בפברואר 2022. פעילי האופוזיציה טענו שהוא אמור לסיים את כהונתו כבר בפברואר השנה. כחלק מהמחאה נגד הנשיא, פרצו מהומות אלימות במדינה.

הפופולריים