קריסת הבניין במיאמי: עלה ל-24 מספר ההרוגים

קריסת הבניין במיאמי: עלה ל-24 מספר ההרוגים
כוחות ההצלה מצאו בהריסות עוד 4 גופות - אחת מהן של ילדה, בתו בת ה-7 של לוחם אש שהשתתף בפעולות החילוץ • מבצע החיפושים מתנהל באיטיות, אמש הופסק ל-15 שעות בשל חשש ליציבות המבנה • בניין מגורים בצפון העיר פונה מחשש בטיחותי • משלחת הסיוע הישראלית צפויה לשוב ארצה מחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיפוש אחר ניצולים בקריסת הבניין בסורפסייד ליד מיאמי ביץ', 30.06.21
צילום: צילום: רויטרס

קריסת הבניין בסרפסייד במיאמי: ראש עיריית מיאמי-דייד עדכן היום (שבת) כי מספר ההרוגים עלה ל-24. 188 אנשים אותרו עד כה, ומספר הנעדרים עומד על 121. אחת מהגופות של ילדה בת שבע, בתו של לוחם אש שהשתתף בפעולות החילוץ. מבצע החיפושים מתנהל באיטיות ואתמול הוא הופסק למשך 15 שעות בשל חשש ליציבות המבנה.

משלחת הסיוע הישראלית צפויה לשוב ארצה מחר. בד בבד, הורו הרשויות במיאמי לפנות עוד בניין מגורים באזור צפון העיר מחשש לבטיחות דייריו. המכון הטכנולוגי הלאומי של ארצות הברית צפוי להודיע בקרוב שיפתח בחקירה בנוגע לנסיבות קריסת הבניין.

לפני יומיים פורסם בוושינגטון פוסט כי חמישה חברי מועצת המנהלים של מגדלי צ'מפליין דרום – הבניינים שחלקים מהם התמוטטו בשבוע שעבר – התפטרו כבר בשנת 2019 מחברותם במועצה כתוצאה מגרירת הרגליים בעקבות דוח מהנדס שמצא ליקויים מבניים משמעותיים, ובשל ההכרח לשפץ את המבנה בעלות של עשרות מיליוני דולרים. בין המתפטרים, שהיוו רוב במועצה, הייתה גם נשיאת מועצת המנהלים שהתלוננה במכתב ההתפטרות שלה על דפוסים קלוקלים של קבלת החלטות וקרבות אגו בין המנהלים.

הפופולריים