הנשיא לשעבר יסתבך? כתב אישום נגד תאגיד טראמפ ומנהל הכספים שלו

הנשיא לשעבר יסתבך? כתב אישום נגד תאגיד טראמפ
התביעה בניו יורק מאשימה את התאגיד ומנהל הכספים שלו אלן וויסלברג בהעלמת מס "נועזת". לפי האישום מנהל הכספים הורה שלא לכלול בדיווחי המס תשלומים שהוא קיבל מהחברה בצורה של החזרי שכר דירה, שכר לימוד והטבות אחרות. פרשנים מעריכים שהתביעה תנסה לגייס את וויסלברג להעיד נגד הנשיא לשעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארגון טראמפ אלן וויסלברג
צילום: צילום: אי-פי

תאגיד טראמפ על דוכן הנאשמים: כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד תאגיד טראמפ ומנהל הכספים שלו אלן וויסלברג. הנשיא לשעבר לא מוזכר בכתב האישום. הוא מואשם בכל שהעלים מסים בגובה 1.7 מיליון דולר במשך 15 שנים, העלמה שהוגדרה על ידי התובע הכללי כ"נועזת". מנהל הכספים שוחרר בערבות לאחר הדיון בבית המשפט. 

לפי כתב האישום, מנהל הכספים הורה שלא לכלול בדיווחי המס תשלומים שהוא קיבל מהחברה בצורה של החזרי שכר דירה, שכר לימוד והטבות אחרות. התובעים ציינו כי תאגיד טראמפ לא פעל כדי למנוע את ההליך הלא חוקי שנועד להעלים מסים.

הנשיא לשעבר טראמפ אינו מוזכר בכתב האישום, אולם פרשנים משפטיים העריכו כי התובעים מקווים שווייסלברג ישתף פעולה עמם וימסור מידע על אחרים בתאגיד, כולל הנשיא, בתמורה להקלה באישומים נגדו. עורכי דינו של ווייסלברג טענו כי מדובר בתביעה פוליטית שהיתה צריכה להתברר בהליך אזרחי ולא פלילי.

הפופולריים