דרמה בארה"ב: ביל קוסבי השתחרר מהכלא

דרמה בארה"ב: ביל קוסבי השתחרר מהכלא
בית המשפט בפנסילבניה ביטל את הרשעתו של השחקן בתקיפה מינית, בנימוק כי הסכם שנחתם בין קוסבי לתובע לא מאפשר להעמידו לדין. הוא השתחרר אחרי יותר משנתיים במאסר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביל קוסבי עושה תנועת ניצחון למצלמות אחרי ששוחרר מהכלא. 30.06.21
צילום: -

בית המשפט העליון של מדינת פנסילבניה בארצות הברית הפך היום (רביעי) את ההחלטה בעניינו של השחקן ביל קוסבי, וביטל את הרשעתו בתקיפה מינית. קוסבי השתחרר מהכלא אחרי יותר משנתיים במאסר.

הנימוק להחלטת בית המשפט: נמצא הסכם שנחתם בין קוסבי לתובע קודם בתיק, טרם הרשעת השחקן, שבו נכתב כי הוא לא יועמד לדין בגין האישומים המדוברים. 

בספטמבר 2018 כוכב הטלוויזיה האמריקני בן ה-83 נידון ל-3 עד 10 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בסימומה של אנדראה קונסטאנד ובתקיפתה המינית שלוש פעמים ב-2004. מלבד המקרה שבו הורשע, יותר מ-50 נשים התלוננו נגד קוסבי בטענה כי אנס אותן או תקף אותן מינית בין 1965 ל-2008, כולל בשנים של שיא תהילתו בשנות ה-80, עת שידור הסדרה "משפחת קוסבי". הרשעתו נחשבת לאחד מהרגעים המשמעותיים של תנועת MeToo, שהובילה לגל של עדויות בדבר תקיפות מיניות מצד דמויות מפתח בהוליווד.

פרקליטיו של קוסבי ביקשו בעבר מבית המשפט לשלוח אותו למעצר בית, מפאת גילו והעובדה שהוא לוקה בעיוורון. בית המשפט לא נענה אז לבקשה בטענה כי קוסבי "בהחלט יכול להוות סכנה לחברה".

במעמד ההחלטה על גזר הדין ב-2018 אמר השופט סטיבן אוניל: "הגיע הזמן לצדק. מר קוסבי, הכול חוזר אליך". השופט ציטט אז מן ההצהרה שמסרה בבית המשפט אנדראה קונסטאנד, בה ציינה שקוסבי "לקח את נשמתה היפה והצעירה ומחץ אותה". 

אחת המתלוננות נגד קוסבי, ויקטוריה ולנטינו, אמרה לאחר גזר הדין כי זה "יום גדול לנשים ולשורדים ולשורדות מעשי אונס". מתלוננת אחרת, לילי ברנארד, אמרה כי גזר הדין משגר מסר לבעלי שררה אחרים שסרחו כי הם ייתפסו וייענשו.

הפופולריים