בריטניה: אחרי פרסום הרומן והפרת הגבלות הקורונה - שר הבריאות התפטר

אחרי הפרת ההגבלות - שר הבריאות הבריטי התפטר
מאט הנקוק נכנע ללחץ הציבורי אחרי פרסום תמונתו מנשק את העוזרת שלו ומפר את ההנחיות שהפיץ משרדו: "לא מוכן שחיי הפרטיים יסיתו את תשומת הלב מהמטרה המשותפת - המלחמה בנגיף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנקוק מט בריטניה hancock
צילום: צילום: אי-פי

הרומן וההתפטרות: אחרי פרסום הרומן, הפרת ההגבלות והלחץ הפוליטי - שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, התפטר היום (שבת) מתפקידו. הנקוק צולם מנשק את העוזרת שלו, במה שנחשב לחציית הנחיות הקורונה שפרסם המשרד שבראשו הוא עצמו עומד. ״אני לא מוכן שהחיים הפרטיים שלי יסיתו את תשומת הלב מהמטרה המשותפת שהיא המלחמה בנגיף. מצטער שהפרתי את ההנחיות, ומתנצל בפני משפחתי ויקירי״, כתב הנקוק במכתבו לבוריס ג׳ונסון.

הצילומים שפורסמו אתמול ב-SUN הביאו את הנקוק לפרסם הודעת התנצלות, הודעה שאותה קיבל ראש הממשלה ג'ונסון, אך אף על פי כן חברי פרלמנט ממפלגות האופוזיציה וגם ממפלגתו של הנקוק, השמרנים, עלו קריאות לפיטוריו. משטרת לונדון שללה פתיחה בחקירה נגד השר בטענה כי "לא ניתן לחקור מקרים כאלה באופן רטרוספקטיבי".

בכירים במפלגה השמרנית אמרו בעקבות הודעת ההתפטרות כי "זה הצעד הנכון לעשות." ראש הממשלה ג'ונסון ביכה על התפטרות השר שליווה אותו לאורך המגפה ואמר: "עליך להיות גאה בהישגים אליהם הגעת". קיר סטרמר, מנהיג מפלגת הלייבור מתח ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה ג'ונסון בפרשה ואמר: "מאט הנקוק צדק כשהתפטר. אך זהו בוריס ג'ונסון שהיה צריך לפטרו."

הנקוק החל את כהונתו כשר הבריאות עוד בממשלת תרזה מאי. הוא ניסה להתמודד על ראשות המפלגה השמרנית, פרש והודיע על תמיכתו בבוריס ג'ונסון בבחירות לראשות המפלגה בקיץ 2019. הנקוק המשיך לכהן במשרד הבריאות הבריטי ועמד יחד עם ג'ונסון בניהול המגפה, ניהול שבראשית הדרך זכה לביקורת רבה בשל הימנעות השניים מהטלת הגבלות בחודשים מארס-מאי 2020. הנקוק, כראש מערכת הבריאות הציבורית ניהל את מבצע החיסונים הבריטי, המצליח באירופה שהביא לחיסונם של כמעט 50% מהבריטים בשתי מנות חיסון עד כה.

הפופולריים