מחלות מתפשטות, אוכל מקולקל ואונס: כך נראים מרכזי הכליאה של ילדי מהגרים בטקסס

אונס והזנחה: החיים במרכזי כליאת ילדי מהגרים
דיווחים מהגבול הדרומי של ארה"ב מציירים תמונה קשה של מקרי אונס, הזנחה רפואית ותורים ארוכים לאוכל. האוהלים והצפיפות במחנה פורט-בליס באל-פאסו הובילו להתפרצויות קורונה והילדים מכנים את המקום "עיר הקוביד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהגרים בגבול מקסיקו ארצות הברית
צילום: צילום: AP

בחודשים האחרונים נרשמה עלייה במספר המהגרים שמנסים להיכנס לארצות הברית. כ-2,000 בני נוער וילדים שעברו את הגבול ממתינים לקרובי משפחתם בתוך המחנה פורט-בליס באל-פאסו שבטקסס. תחקיר שפירסמה היום (רביעי) רשת BBC, מספק הצצה למה שקורה בתוך המתקן, וכולל האשמות על התעללות מינית, התפרצויות קורונה וכינים, ילדים שממתינים שעות לטיפול רפואי ורעב גדול שנענה באוכל מקולקל או לא מבושל.

העובדים במקום אינם אמורים לצלם אותו או לספר על תנאי המחייה בו, אולם אחד מהם העביר לרשת הטלוויזיה צילומים של תמונות וסרטונים מהמתחם. המקום בנוי מ-12 אוהלים, בחלקם שוהים מאות ילדים, שמעבירים את רוב זמנם בשהייה בתוך האוהלים, יוצאים למשך שעה או שעתיים ביום, וכשהם צועדים לארוחות זה קורה בטורים ארוכים. מספר האוהלים והצפיפות בהם הובילו להתפרצויות קורונה, כשהילדים מכנים את המקום "עיר הקוביד". אחד העובדים סיפר שמאות ילדים נדבקו בחודשים שעברו מאז פתיחת המחנה.

בהקלטה סודית של פגישת צוות בחודש מאי שהגיע לידי ה-BBC, אחד העובדים סיפר שהיה ילד שהשתעל וירק דם, ונזקק לטיפול רפואי: "הוא חיכה לטיפול רפואי במשך שלוש וחצי שעות".

באותה שיחה של עובדים עולות גם טענות על אלימות מינית כלפי חלק מהמתגוררים: "כבר תפסנו אנשי צוות עם קטינים באופן לא ראוי", אמרה אחת המשתתפות בשיחה. עובדת נוספת סיפרה לרשת כי שמעו שאחד הקבלנים אנס ילדה, ואחר כך העניקו לבנות בדיקות הריון והקריאו את התוצאות בקול רם. עובד קבלן אחר נמצא באוהל של הבנים.

הפופולריים