נסראללה בהופעה ראשונה אחרי נאום השיעולים: רוצה להרגיע את כולכם

נסראללה: רוצה להרגיע את כולם על מצב בריאותי
מנהיג חיזבאללה: "אני נשאר כאן ואנחנו נמשיך ביחד. אני עדיין מקווה שנתפלל יחד בירושלים". הוא הוסיף כי אם נתניהו יעשה מעשה טיפשי בזירה הפלסטינית, הוא יציב את כל האומה הערבית מול אתגרים חדשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן נסראללה בנאום
צילום: צילום: ללא

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, הופיע היום (שלישי) לראשונה מאז "נאום השיעולים" שלאחריו נפוצו הערכות כי חלה וכי מצבו הבריאותי אינו טוב. בפתח נאומו לרגל 30 שנה להקמת תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל מנאר", אמר נסראללה כי הוא מודה לכל מי שאוהב אותו, ולכל מי שנאומו הקודם השפיע עליו.

"אני מודה לכל מי שהביע דאגה. היו כאלה שאמרו שאני הולך למות, שצריך לחפש מחליף וכו'. אנשים שלחו לי דברים והתקשרו אליי, ואני מודה לכולם ומרגיע אותם על מצבי". נסראללה הוסיף: "אני נשאר כאן ואנחנו נמשיך ביחד. אני עדיין מקווה שנתפלל יחד בירושלים".

בנאומו אמר נסראללה שבחזבאללה יצרו קשר עם מדינות שונות כדי "ליצור משוואה חדשה בעניין ירושלים". הוא ציין עוד שהמורדים החות'ים בתימן הודיעו שהם מוכנים להיות חלק "מהמשוואה האזורית שתשמור על ירושלים".

נסראללה הגיב גם על המצב הפוליטי בישראל ואמר שנתניהו וטראמפ הם אותו הדבר: "טראמפ ישר אמר שזה זיוף בבחירות כשהוא הפסיד. נתניהו קורא גם הוא לממשלה שתושבע - הזיוף הכי גדול בהיסטוריה של ישראל. אין לנתניהו לאן ללכת. הוא איים בנושא הגרעין, ואולי הוא ילך למעשה טיפשי בזירה הפלסטינית, ובכך ישים את כל האומה הערבית מול אתגרים חדשים".

מפקד פיקוד הצפון: "נסראללה הודה שעשה טעות כשפתח במלחמה"

בד בבד, מפקד פיקוד הצפון, האלוף אמיר ברעם, אמר הערב בטקס זיכרון לחללי מלחמת לבנון השנייה כי העובדה שמנהיג חיזבאללה נסראללה נואם מהבונקר, מעידה על ההרתעה שנוצרה בעקבות המלחמה ונשמרת במשך שנים ארוכות.

"נסראללה הודה שעשה טעות כשפתח במלחמה ואנחנו אומרים לאויבינו: היזהרו פן תחזרו על אותה טעות כי בפעם הבאה המחיר יהיה כואב שבעתיים. המכה שצה"ל הנחית על עזה במבצע 'שומר החומות' היא רק הקדימון לעוצמה שיפעיל צה"ל במלחמה הבאה בצפון", דברי מפקד פיקוד הצפון.

השתתף בהכנת הידיעה: רובי המרשלג

הפופולריים