מרייגן עד טראמפ: הביקורים הנשיאותיים בארמון המלוכה

מרייגן עד טראמפ: נשיאי ארה"ב בארמון המלוכה
כשהעיט האמריקני פגש את הכתר הבריטי - ב-69 שנותיה בתפקיד אירחה המלכה אליזבת את כל נשיאי ארה"ב מלבד לינדון ג'ונסון. בעוד שבוע תארח את הנשיא ביידן לראשונה מאז נכנס לתפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המלכה אליזבת, טראמפ
צילום: צילום: רויטרס

ארמון בקינגהאם הודיע אתמול (חמישי) כי המלכה אליזבת תארח ב-13 ביוני את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לביקור רשמי ראשון מאז כניסתו לתפקיד. על פי הודעת הארמון, הפגישה תתקיים בטירת וינדזור במקביל להשתתפותו של ביידן בוועידת המדינות המתועשות, ה-G7 בבריטניה.

מדובר בפגישה המשמעותית הראשונה שתקיים ההמלכה עם מנהיג מהעולם מאז מותו של בעלה, הנסיך פיליפ בחודש אפריל, ולאחר שנה שבה מרבית הפגישות שאמורות היו להתקיים עמה בוטלו בעקבות מגפת קורונה.

הביקורים הנשיאותיים בארמון המלוכה לאורך השנים (צילום: רויטרס)

לאורך 69 שנות מלכותה פגשה המלכה בת ה-95 את כל נשיאי ארצות הברית פרט ללינדון ג'ונסון. ברבות השנים צברו הפגישות תשומת לב תקשורתית הולכת וגדלה. בחלקן נרשמו אירועים יוצאי דופן כאלה ואחרים. ביוני 1982 רכבו המלכה ונשיא ארצות הברית דאז רונלד רייגן יחד על סוסים בטירת וינדזור. במאי 2011 נרשמה "תקרית" יוצאת דופן במסגרתה הניחה רעייתו של הנשיא דאז מישל אובמה את זרועה על כתפיה של המלכה.

ביולי 2018 בעת ביקורו של דונלד טראמפ, הנשיא לשעבר עצר לפני המלכה כדי לבחון את המשמר הצבאי ובכך חסם את דרכה. על פי חוקי הנימוס של הארמון, יש לצעוד מאחורי המלכה כדי להימנע ממצב שדרכה נחסמת.

הפופולריים