ארה"ב תקפה מתקני מיליציות פרו-איראניות בגבול סוריה-עיראק

ארה"ב תקפה מתקני מיליציות בגבול סוריה-עיראק
הפנטגון: תגובה לתקיפות של המיליציות השיעיות על יעדים אמריקניים באזור. פעולה הכרחית והולמת כדי להגביל את הסיכון להסלמה, אבל גם כדי לשלוח מסר ברור • סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי בתקיפה נהרג ילד ושלושה אזרחים נפצעו. דיווחים: ארבעה הרוגים בשורות המיליציות. מדובר בתקיפה השנייה שמבצע ממשל ביידן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בגבול סוריה-עיראק, 28.06.21
צילום: -

ארצות הברית תקפה הלילה (שני) אתרי מיליציות עיראקיות פרו-איראניות בגבול בין סוריה לעיראק. בהודעה שפרסם הפנטגון לאחר התקיפה נכתב כי התקיפה בוצעה בתגובה לתקיפות שביצעו המיליציות השיעיות בעיראק על יעדים אמריקניים באמצעות מל"טים לאחרונה. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי בתקיפה נהרג ילד ושלושה אזרחים נפצעו. במקביל, בכלי תקשורת עיראקיים שמקורבים למיליציות הפרו-איראניות מדווחים על ארבעה הרוגים. בכיר במיליציה הפרו איראנית שאליה השתייכו ההרוגים בתקיפה אומר כי המיליציה נמצאת בכוננות מלאה וממתינה להוראה ממפקדיה "להגיב ולנקום".

על פי הודעת הפנטגון הותקפו מתקנים מבצעיים ואתרי אחסון נשק בשני מוקדים בשטח סוריה ובמוקד אחד בשטח עיראק. עוד נמסר בהודעה כי שתי המיליציות שהותקפו הן גדודי חיזבאללה העיראקי וגדודי סייד א-שוהדאא'. דובר הפנטגון ג׳ון קירבי, התייחס לתקיפה ואמר: "המיליציות השתמשו במתקנים שהותקפו כדי לתקוף כוחות אמריקנים בעיראק. הצבא איתר שלושה מתקנים מבצעיים ואחסון נשק - שניים בסוריה ואחד בעיראק". המתקפה תוארה כ"הגנתית", כזו שנועדה להגיב על מתקפות מהמליציות הפרו-איראניות, עוד הוסיף כי: ״ארה״ב נקטה בפעולה הכרחית והולמת כדי להגביל את הסיכון להסלמה, אבל גם כדי לשלוח מסר ברור״.

תמונות ההרוגים בתקיפה האמריקנית 

מדובר בפעם השנייה שארצות הברית מודיעה רשמית על תקיפה של המיליציות הפרו-איראניות בגבול סוריה-עיראק, מאז הושבע ג'ו ביידן לנשיאות. התקיפה הקודמת התרחשה בחודש פברואר, בתגובה למתקפה של המיליציות הפרו-איראניות על יעדים אמריקניים בעיראק.

מוקדם יותר הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה על תקיפה אווירית באזור אל-בוכמאל, שבגבול בין סוריה לבין עיראק. על פי דיווחים בכלי תקשורת פרו-איראניים בעיראק, מדובר בתקיפה אמריקנית שכוונה למיליציות השיעיות הפרו-איראניות באזור מעבר אל-קאים שבגבול בין המדינות. בסוף השבוע האחרון כמה מל"טים ממולכדים תקפו בקרבת הקונסוליה האמריקנית בארביל שבחבל הכורדי.

בהכנת הידיעה השתתפה מאיה ראכלין

הפופולריים