אסון הרכבל באיטליה: שלושת החשודים שוחררו ממעצר

אסון הרכבל באיטליה: 3 החשודים שוחררו ממעצר
אחד מהם הושם במעצר בית. השופט קבע כי לא קיימת סכנה שינסו לברוח, ואין סכנה שישבשו ראיות • יום אבל הוכרז היום במחוז שבו התרחש האסון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אסון התרסקות הרכבל בצפון איטליה, 23.05.21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

אסון הרכבל באיטליה: בית משפט במדינה קבע הלילה (ראשון) כי יש לשחרר את שלושת החשודים שנעצרו. אחד מהם הושם במעצר בית. זאת לאחר שהשופט קבע כי לא קיימת סכנה שינסו לברוח, ואין סכנה שישבשו ראיות. השלושה נעצרו ביום רביעי שעבר. 

המחוז שבו אירע האסון הודיע על יום אבל שיתקיים היום, ובמסגרתו תהיה דקת דומייה בשעה 12:00 (שעון מקומי). המושל אלברטו צ'יריו כתב בצו כי דגלי איטליה, דגלי המחוז ודגלי האיחוד האירופי יורדו לחצי התורן במבני ממשל.

העיתון "לה רפובליקה" דיווח שלשום שהיה קשר שתיקה בין העובדים, שידעו על כך שמערכת הבלמים של הקרון הייתה נעולה עוד מ-26 באפריל, אך לא דיווחו על כך. מעצרים נוספים של חשודים צפויים בימים הקרובים.  בתוך כך, העיתון "לה-סטאמפה" דיווח שצוות החקירה מצא כי בעיית הבלמים איננה חדשה כלל ואינה סיפור רק של החודש האחרון אלא שהבעיה הופיעה כבר פעמים בשנים האחרונות ולא זכתה לטיפול הראוי שדורש זמן וכסף מצד מנהלי הרכבל. 

בתקשורת האיטלקית דווח כי מנהל אתר הרכבל בסטרזה, גבריאל טאדיני, צוטט בתקשורת האיטלקית כמי שהודה בפני חוקריו באשמה "הכול באשמתי. אעשה את החשבון שלי מול אלוהים". טאדיני, בן 64 הוא בין שלושת העצורים הראשונים בחקירת האסון גם מוסיף: "המערכת ההידראולית של בלמי החירום סבלה מבעיות כרוניות, חסרה שמן והבטריות נזקקו להטענה". 

באסון בצפון איטליה בתחילת השבוע נהרגו 14 בני אדם, מתוכם חמישה ישראלים. ההרוגים הם עמית בירן (30) וטל פלג-בירן (26) - זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וכן סבה וסבתה של טל, יצחק כהן (81) וברברה כהן (71) שהגיעו לביקור.  

רופאים בבית החולים בטורינו שבו מאושפז איתן בירן - הניצול היחידי מהאסון - סיפרו שלשום ששאל על הוריו, וכי כל העת נמצאת דודתו ליד מיטתו. עוד אמרו הרופאים שמצבו של איתן יציב, אבל הפרוגנוזה שלו נותרה חסויה.

 

הפופולריים