ארונות חמשת בני המשפחה שנהרגו באסון הרכבל באיטליה הגיעו לארץ

ארונות ההרוגים באסון הרכבל הגיעו לישראל
דיווח באיטליה – איתן בן ה-5 פקח את עיניו בבית החולים • חברי הקהילה היהודית במילאנו קיימו טקס לזכר ההרוגים הישראלים לפני המראת המטוס לארץ • נעצרו שלושה חשודים באחריות לתאונה. התובעת טענה שהם היו מודעים לכך שהקרון עבד ללא בלמים תקינים: "העצורים פעלו מאינטרס כלכלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארונות ההרוגים באסון הרכבל באיטליה
צילום:

אסון הרכבל באיטליה: כלי תקשורת במדינה מדווחים שאיתן בירן בן ה-5, שנפצע קשה בהתרסקות ביום ראשון, פקח היום (רביעי) את עיניו. המנהל הכללי של בית החולים בטורינו עדכן: "איתן התעורר ולפני כשעה נותק ממכונת ההנשמה והוא בהכרה מלאה. הוא עדיין מתאושש מחומרי ההרדמה. לצידו נמצאים הרופאים המרדימים, פסיכולוגית ודודתו". בתוך כך, חברי הקהילה היהודית במילאנו קיימו טקס לזכר ההרוגים הישראלים, עמית בירן וטל פלג-בירן, בנם בן השנתיים תום וסבה וסבתה של טל  - יצחק וברברה כהן, לפני המראת המטוס לארץ.


ארונות חמשת בני המשפחה שנהרגו באסון באיטליה

מוקדם יותר התובעת במדינה הודיעה על מעצר של שלושה חשודים המעורבים באחריות לתקרית – מנהל החברה המפעילה לואיג'י נריני, מנהל העסקים אנריקו פרוצ'יו וראש מערך ההנדסה גבריאל טדיני. ההחלטה הגיעה לאחר חקירה שהמשיכה עד לשעות הבוקר המוקדמות. התובעת אמרה כי הגורמים היו מודעים לכך שהקרון נסע ללא בלמים תקינים החל מ-26 באפריל, ביום בו נפתח הרכבל מחדש.

באתר "לה רפובליקה" המקומי מדווחים שהתובעת המקומית הוסיפה: "זו הייתה בחירה מודעת שהוכתבה מסיבות כלכליות, והרכבל היה אמור להיות מושבת". על פי בוסי, הגורם להתרסקות הוא אותו חלק ברכבל בשם "מזלג", שהחזיק את בלמי החירום פתוחים - במטרה לעקוף תקלה שנמשכה במערכת הבלמים כבר חודש וחצי. אותו חלק ברזל הוא כנראה הגורם העיקרי להתרסקות. 

האסון גבה את חייהם של חמישה ישראלים בני משפחה אחת: עמית בירן וטל פלג-בירן, בנם בן השנתיים תום וסבה וסבתה של טל  - יצחק וברברה כהן. 

בהכנת הידיעה השתתפו בן יניב, מאיה ראכלין ומתי ברנהרט

הפופולריים