"גם אני שרה חלימי": הפגנות בצרפת וישראל נגד אי העמדתו לדין של הנאשם ברצח אישה יהודייה בפאריס

הפגנות בצרפת וישראל נגד שחרור רוצח שרה חלימי
אלפים הפגינו בכיכר זכויות האדם בבירת צרפת והניפו שלטים בגנות החלטת בית המשפט. גם בתל אביב התקיימה הפגנה, בה נכחו השרה עומר ינקלביץ' וחברי הכנסת יוסי טייב ואמילי מואטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צרפת
צילום: צילום: אי-פי

מחאות נגד החלטת בית משפט צרפתי שלא להעמיד לדין את הנאשם ברצח היהודייה שרה חלימי ב-2017. בכיכר זכויות האדם בפאריס, מול שגרירות צרפת בתל אביב וכן מול שגרויות נוספות באירופה התכנסו מוחים שכינו את ההחלטה אנטישמית. בין המוחים בתל אביב היו שרת התפוצות עומר ינקלביץ' וחברי הכנסת אמילי מואטי ויוסי טייב. 


"המתקפה האנטישמית הזו מחזירה אותנו לימים אפלים בהיסטוריה של עמנו. אבל היום, העם היהודי לא יעמוד בשקט. אנחנו דורשים צדק", אמרה בהפגנה ינקלביץ'. מואטי, שגם נפגשה עם שגריר צרפת בישראל אריק דנון, אמרה בהפגה: "רוב הצרפתים, במיוחד בצמרת המדינה, רואים בפשעים נגד יהודים פשעים נגד צרפת כולה. אני מקווה שגם הפעם תימצא הדרך להבטיח שהרוצח הנתעב לא יהלך חופשי להרבה הרבה שנים". 

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג התייחס למחאה בהודעה לתקשורת בה נכתב: "בשעה זו מתקיימת בכיכר זכויות האדם בפריס בצרפת עצרת לזכר שרה חלימי ז"ל, היהודיה שנרצחה באכזריות ב-2017 במחאה על פסק הדין שפטר את רוצחה מעונש. אנחנו מזדהים עם אזרחי צרפת הדורשים מיצוי הדין עם הרוצח. אני מחבק את משפחתה של שרה ז״ל. המאבק הצודק באנטישמיות חייב להיות מאבק משותף לכולם".

שר הפנים אריה דרעי שלח את ברכתו למפגינים וכתב: "מצטרף למחאת יהודי צרפת על ההחלטה שלא להעמיד לדין את הרוצח המתועב, שרצח בשנת 2017 את ד״ר שרה חלימי הי״ד בפריז באכזריות והשליך את גופתה מחלון הקומה השלישית. זה היה רצח על רקע אנטישמי והטענה שהרוצח לא היה אחראי למעשיו זועקת לשמיים".

הפופולריים