צרפת: מעצב העל הישראלי אלבר אלבז מת בגיל 59 לאחר הידבקות בקורונה

צרפת: מעצב העל אלבר אלבז מת בגיל 59 מקורונה
אלבר היה מעצב האופנה הישראלי הנחשב ביותר בעולם. הוא היה המנהל האומנותי של בית האופנה "לנוון" במונטה קרלו. ב-2007 הוענק לאלבז אות לגיון הכבוד הצרפתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלבר אלבז
צילום: צילום: אי-פי

מעצב העל הישראלי אלבר אלבז מת היום (ראשון) בגיל 59 לאחר שנדבק בנגיף קורונה. הוא היה המנהל האומנותי של בית האופנה "לנוון" במונטה קרלו מאז 2001. אלבר אלבז נחשב אחד ממעצבי האופנה המובילים בעולם ואחד מהישראלים מהמצליחים בתחום. ב-2007 הוענק לאלבז אות לגיון הכבוד הצרפתי. בשנה זו גם נבחר על ידי ה"טיים מגזין" כאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם.

אלבר אלבז נולד בעיר קזבלנקה במרוקו. כאשר היה בן שמונה חודשים עלה לישראל יחד עם ארבעת אחיו והוריו, אשר התיישבו בחולון. הוא סיים שירות סדיר בצה"ל. לאחר שחרורו, בין השנים 1982–1986, הוא למד בשנקר.

ב-1987 היגר אלבז לניו יורק. הוא עבד תקופת מה עבור יצרן בגדים שנועדו לאם הכלה, ומשם עבר לעבוד משך שבע שנים אצל מעצב האופנה האמריקני הידוע ג'פרי בין. ביוני 1996 קיבל אלבז משרת מעצב בבית האופנה הצרפתי הידוע של "גי לרוש".

ב-1998 עבר אלבז לעבוד בבית האופנה של "איב סן-לורן" שם עיצב בגדי נשים המוכנים לקנייה מהקולב. אלבז עבר לעבוד משך תקופה קצרה בבית האופנה האיטלקי קריזיה ובחודש אוקטובר 2001 הוא מונה למנהל האומנותי של בית האופנה "לנוון" בפריז. ממש לאחרונה הציג קו אופנה חדש אחרי הפסקה די משמעותית אחרי פיטוריו.

הפופולריים