החשש מהיום שאחרי: בירדן ובמצרים דואגים מתוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית

דאגה בירדן ובמצרים מתוצאות הבחירות ברשות
על אף התמיכה הפומבית במהלך, בכירים בשתי המדינות מביעים חשש מעליית כוחו של ארגון חמאס. בירדן חוששים מאנרכיה ברשות שתגרום לתנועת פליטים מהגדה המערבית מזרחה לירדן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצרת תמיכה באבו מאזן בגדה המערבית, 27.09.20
צילום: צילום: אי-פי

בכירים בירדן ובמצרים מביעים דאגה בשיחות סגורות מן ההשלכות של הבחירות הצפויות ברשות הפלסטינית בחודש הבא, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. על אף שבאופן פומבי נשמעת תמיכה במהלך שמוביל ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בשיחות סגורות הביעו הביעו בכירים ירדנים חשש מעליית כוחו של ארגון חמאס ומחוסר יציבות בשטחי הרשות ביום שלאחר הבחירות.

בירדן חוששים מאנרכיה ברשות הפלסטינית שתגרום לתנועת פליטים מהגדה המערבית מזרחה לירדן. עוד חוששים בממלכה שהתחזקות של חמאס בבחירות תעודד את תנועת "האחים המוסלמים" בירדן להרים את ראשה. גם במצרים מביעים חשש דומה בשיחות סגורות. בכירים במשטרו של א-סיסי השמיעו לאחרונה אמירות לפיהן "אין זה הזמן הנכון לבחירות".

בסוף השבוע האחרון פרסם אתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני "אל קודס" מפי מקור אמריקני, כי ממשל ביידן לא יתנגד לדחייה של הבחירות ברשות הפלסטינית. המקור האמריקני הוסיף כי עלייה של כוחות פלסטינים שמתנגדים לפתרון שתי המדינות למוקד קבלת ההחלטות עלולה לנפץ את אופק ההגעה לפתרון מדיני כזה. הבחירות לפרלמנט הפלסטיני צפויות להתקיים ב-22 במאי.

הפופולריים