ביידן: העשרת אורניום ב-60% - מנוגדת להסכם הגרעין

ביידן: העשרת אורניום ב-60% - מנוגדת להסכם
במקביל למשא ומתן האמריקני - איראני על חזרה להסכם הגרעין, ביידן גינה את המהלך: "אנו לא תומכים בכך. זה מנוגד להסכם". עם זאת, הביע שביעות רצון מהנכונות האיראנית להמשיך בדיונים עם ארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן, חסן רוחאני
צילום: צילום: גטי אימג'ס

נשיא ארה"ב ביידן הגיב הלילה (שבת) להחלטת איראן להעשיר אוראניום ברמה של 60% ואמר כי היא מנוגדת להסכם הגרעין: "אנו לא תומכים בכך או חושבים שזה מסייע שאיראן נוקטת במהלך של העשרה ל-60%. זה מנוגד להסכם". עם זאת, בהמשך מסיבת העיתונאים שערך ביידן בבית הלבן, אמר הנשיא האמריקני כי הוא מרוצה מכך שאיראן ממשיכה בדיונים עם ארה"ב ובנות בריתה בנוגע לחזרה להסכם הגרעין. ביידן הוסיף, כי שיתוף הפעולה האיראני נחוץ כדי "לאפשר לנו לחזור להסכם מבלי שנעשה ויתורים שאנחנו לא מוכנים לעשות".

אתמול הודיעה איראן כי העלתה את שיעור העשרת האורניום לרמה של 60%. יו"ר הפרלמנט האיראני הודיע על כך בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "ברכות לאנשים האמיצים של איראן על ההצלחה הזו". על פי ראש הארגון האיראני לאנרגיה אטומית, ההוראה על העלאת רמת העשרת האורניום התקבלה כבר ברביעי, ובלילה שבין חמישי לשישי הושלמה המשימה. מהלך זה מתרחש ברקע לשיחות על חזרתה של ארצות הברית להסכם הגרעין. במקביל, הקבינט המדיני-ביטחוני בישראל הודיע כי יתכנס ביום ראשון ב-16:00 בפעם הראשונה מזה חודשיים, על רקע המתיחות עם איראן.

הפופולריים