דיווח: חזבאללה נערך לקריסתה של כלכלת לבנון

דיווח: חזבאללה נערך לקריסתה של כלכלת לבנון
סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ארגון הטרור נערך להנפקת כרטיסי מזון, ייבוא תרופות ולקבלת אספקת דלק מאיראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות מחאה על המשבר הכלכלי בלבנון, 16.03.21
צילום: צילום: אי-פי

ארגון הטרור חזבאללה מתכונן לתרחיש של קריסה כוללת של לבנון, באמצעות הנפקת כרטיסי מזון, ייבוא תרופות והכנת אספקת דלק שתגיע לידיו מאיראן. כך דיווחה הערב (שישי) סוכנות הידיעות רויטרס, מפי שלושה מקורות המעורים בעניין. המקורות, החברים במחנה פרו-חזבאללה, ציינו כי לאחרונה האיצו ההכנות לתרחיש מסוג הזה, מתוך חשש מכך שבחודשים הקרובים לבנון תפסיק לסבסד מוצרי צריכה בסיסיים.

בעבר דווח כי הארגון מתכונן מזה כמה חודשים לאפשרות שיידרש לסייע לאזרחים, בייחוד מהעדה השיעית, לקיים את עצמם בעת משבר מסוג הזה. מקור בציר התומך בחזבאללה אמר לרויטרס כי "כשנגיע למצב של חושך ורעב, אתם תראו את חזבאללה עובר לתוכנית הגיבוי. הארגון יימלא את התפקיד שהמדינה לא תוכל לבצע".

לילה חטום, יועצת ראש ממשלת המעבר במדינה, התייחסה לתוכנית החירום של ארגון הטרור ואמרה כי המדינה "אינה במצב שמאפשר לה לסרב לסיוע", זאת ללא קשר לפוליטיקה לדבריה. לא התקבלה תגובה רשמית של חזבאללה לדיווח.

בחודשים האחרונים נרשם זינוק של מאות אחוזים במחירי המזון במדינה ותמונות של קטטות במרכולים הפכו שגרתיות. כמו כן, בעימות שפרץ השבוע במהלך חלוקת מנות מזון בעיר הסונית הצפונית טריפולי, נהרג אדם אחד ושניים אחרים נפצעו.

הפופולריים