הארמון נפרד מהנסיך פיליפ בהלוויה מלכותית

הארמון נפרד מהנסיך פיליפ בהלוויה מלכותית
בני משפחתו של הדוכס מאדינברו חלקו לו כבוד אחרון בהלווייה שנערכת במתכונת מצומצמת. בין 30 המוזמנים היו הנסיך וויליאם וקייט מידלטון וכן הנסיך הארי. מייגן נשארה בארה"ב בשל הריונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויית הנסיך פיליפ 17.04.21
צילום: צילום: רויטרס

בני משפחתו של הנסיך פיליפ חלקו לו כבוד אחרון בהלוויה שנערכה היום (שבת) במתכונת מצומצמת, לאור הגבלות הקורונה בבריטניה. הטקס החל בטירת וינדזור, לאחר דקת דומיה ומטחי כבוד לזכר הנסיך. בין 30 המוזמנים היו רעייתו, המלכה אליזבת', בנו צ'ארלס הנסיך מוויילס ורעייתו הדוכסית מקורנוול קמילה פרקר-בולס, הדוכס והדוכסית מקיימברידג', הלא הם הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, וכן הנסיך הארי.

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הודיע מראש כי לא ישתתף בטקס כדי לאפשר לבן משפחה אחר ללכת במקומו, ואילו רעייתו ההריונית של הנסיך הארי, מייגן מרקל, נשארה בארצות הברית בשל הוראת רופאיה. הנסיך צ'ארלס, בנו של פיליפ ויורש העצר, הוביל את התהלוכה לקפלה בטירת וינדזור.

התמונה שהמלכה בחרה לפרסם הלילה

הטקס עצמו היה דתי לגמרי. לא נשמעו הספדים של בני המשפחה של פיליפ. חלק מהשירים שנשמעו בטקס היו מזוהים מאוד עם חיל הים. פיליפ בחר את השירים וביקש שחצוצרנים מחיל הנחתים, שם שירת, ישתתפו בטקס.

לאחר הטקס, הנסיך פיליפ נקבר באופן זמני בקימרון המלכותי מתחת לקפלה. לאחר מותה של המלכה אליזבת, הארון שלו יעבור לקבורה לצדה היכן שקבורים היום אביה ואמה - בקפלה קטנה ליד הקפלה המרכזית.

הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת אנגליה אליזבת' השנייה ודוכס אדינבורו, הלך לפני כשבוע לעולמו בגיל 99 בטירת וינדזור שבבריטניה. "בצער רב, מודיעה המלכה אליזבת השנייה על מותו של בעלה האהוב הוד מעלתו הנסיך פיליפ, הדוכס מאדינברו", נכתב בהודעה רשמית של בית המלוכה. "משפחת המלוכה מצטרפת כעת לאנשים ברחבי העולם באבל על האובדן הזה". הדגלים בארמון בקינגהאם ובדאונינג 10 הורדו לחצי התורן.

הכתר נגד "הכתר": מה גרם לסערה בבית המלוכה הבריטי?

מותו של הדוכס היה אומנם פתאומי אך שלו, כשלידו ישבה המלכה אליזבת'. לפי הדיווחים, פיליפ ביקש ללכת לעולמו במיטתו ובתנאים שלו. "הוא בילה ארבעה שבועות בבית החולים בניסיון לחזור הביתה", סיפר מקור לעיתון הדיילי גרף. "כבר לא היה אכפת לו מיום ההולדת ה-100 שלו, הוא פשוט לא רצה למות בבית החולים". ככל הנראה, מצבו החמיר בן לילה, ובארמון הבינו שהדוכס "חולה מאוד". כל הצעה להעביר את הדוכס בחזרה לבית החולים מביתו שבארמון ווינדזור נדחתה על ידי המלכה.

הפופולריים