אנגליה: שתי בדיקות קורונה בשבוע - עד הבית

אנגליה: שתי בדיקות קורונה בשבוע - עד הבית
ממשלת בריטניה הודיעה כי באנגליה יחל מבצע בדיקות קורונה רחב היקף, במסגרתו ייבדקו אזרחיה פעמיים בשבוע בבדיקות מהירות שיישלחו עד ביתם. שווי המבצע מוערך בכמאה מיליון ליש"ט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בדיקת קורונה אנגליה
צילום: צילום: איי פי

בריטניה אמנם נמצאת בעיצומו של מבצע חיסונים רחב, אך ממשיכה להיאבק בהתפשטות הקורונה גם על ידי האצת קצב ההיבדקות לקורונה של אזרחיה, במבצע בדיקות חסר תקדים. ממשלת בריטניה הודיעה אמש (ראשון) כי החל מיום שישי הקרוב, כל אזרחי אנגליה יהיו זכאים לשתי בדיקות קורונה מהירות שבועיות, שישלחו עד לביתם. אזרחי שאר מדינות האי הבריטי עדיין לא יצטרפו לתכנית השאפתנית, והצטרפותם כפופה להחלטת הממשלים המקומיים שלהם. 

מדובר במבצע בדיקות רחב היקף שניסו לקדם באנגליה כבר בקיץ האחרון, שיכלול עשר מיליון בדיקות קורונה ביום, בעוד התכנית נאמדת בשווי מאה מיליון ליש"ט. הממשלה טוענת, כי לצד מאמץ ההתחסנות, בדיקות על בסיס קבוע יסייעו להקלה בהגבלות הסגר שחלות במדינה ולמאבק בהתפשטות הוריאנטים. 

אתמול נרשם בבריטניה מספר החיוביים לקורונה הנמוך ביותר מאז ספטמבר, בעוד מספר מקרי התמותה עומד על עשרה בלבד זה היום השני ברציפות. עד כה התחסנו בבריטניה כמעט 5.5 מיליון איש בחיסון שני, לצד 31 מיליון בחיסון ראשון.

הפופולריים