נתניהו הבטיח קו ישיר למכה, שר החוץ הסעודי ענה: "קודם נתקדם בתהליך השלום עם הפלסטינים"

נתניהו הבטיח קו ישיר למכה, סעודיה מציבה תנאים
בריאיון ל-CNN אמר פייסל בן פרחאן כי אינו יודע אם עסקת נורמליזציה עם ישראל קרובה, וקשר גם אותה להתקדמות בתהליך השלום עם הפלסטינים - כולל הקמת מדינה פלסטינית בקווי 67', "שתעניק לפלסטינים כבוד ואת הזכויות שלהם". לצד זאת הדגיש: נרמול מעמדה של ישראל באזור יניב רווחים כבירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ הסעודי פייסל בן פרחאן
צילום: צילום: רויטרס

שר החוץ הסעודי, פייסל בן פרחאן, אמר כי ארצו תקדם בברכה כניסת ישראלים במידה ותהיה התקדמות בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. את הדברים אמר בן פרחאן בריאיון הערב (חמישי) לרשת CNN, בתשובה לשאלה על דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהבטיח לפני הבחירות בישראל קו טיסות ישיר בין נתב"ג למכה עבור עולי הרגל המוסלמים. 

בתשובה לשאלה האם עסקת נורמליזציה בין סעודיה לישראל קרובה אמר שר החוץ הסעודי כי אינו יודע אם עסקה כזו קרובה. לדבריו, זה קשור במידה רבה להתקדמות בתהליך השלום עם הפלסטינים: "יש עסקת נורמליזציה על השולחן, שנקראית יוזמת השלום הערבית, והיא נמצאת עליו מאז שנת 2002".

באותה נשימה, אמר כי נרמול מעמדה של ישראל באזור יניב רווחים כבירים לאזור כולו, הן במישור הכלכלי, החברתי והביטחוני. לבסוף הבהיר בן פרחאן כי נרמול היחסים יצליח רק אם יהיה טיפול בסוגיה הפלסטינית ותוקם מדינה פלסטינית בקווי 67', "שתעניק לפלסטינים כבוד ואת הזכויות שלהם".

הפופולריים