חשש מפלישה רוסית: אוקראינה מכנסת את המועצה לביטחון לאומי

חשש מפלישה רוסית: באוקראינה נערכים לקרב
הנשיא ולודימיר זלנסקי הודיע על כינוס המועצה מחר, בעקבות טענות להסלמה מצד רוסיה בגבול. זלנסקי אמר כי ההסלמה מראה שרוסיה מחפשת ליצור אווירה מאיימת לקראת שיחות הפסקת האש שאמורות להתקיים בין הצדדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות צבא רוסיים בגבול רוסיה אוקראינה. 02.12.2018
צילום: צילום: אי-פי

נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי הודיע על כינוס המועצה לביטחון לאומי מחר (שישי), נוכח טענות קייב להסלמה של רוסיה בגבול המשותף שלה עם אוקראינה, והחשש לפלישה במזרח המדינה. זלנסקי אמר כי ההסלמה מראה שרוסיה מחפשת ליצור אווירה מאיימת לקראת שיחות הפסקת האש שאמורות להתקיים בין הצדדים. 

בשבוע שעבר טען רמטכ"ל צבא אוקראינה כי מוסקווה מעבה את כוחותיה ליד הגבול, ושהמורדים הפרו-רוסיים במזרח מדינתו מפרים כול העת את הפסקת האש. בצד הרוסי ניסו היום לצנן את רוחות של הדאגה שמא תפלוש למזרח אוקראינה. דובר הקרמלין דימיטרי פסקוב אמר כי תנועת כוחות רוסיים ליד הגבול עם אוקראינה נועדה לשמור על ביטחונה של רוסיה ואין בכוונתה לאיים על אף אחד. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הזהיר שהניסיונות לפתוח במלחמה באוקראינה עלולים להרוס אותה.

בתוך כך, גורם בנאט"ו אמר ששגרירי המדינות החברות בארגון דנו היום בחששות מפני הכוח הרוסי סמוך לגבול עם אוקראינה. אותו גורם אמר כי החברות הביעו את חששותיהן מפני הפעילות הצבאית המוגברת של רוסיה ליד הגבול בעת האחרונה. הוא הוסיף שרוסיה מערערת את המאמצים להרגעת המתיחות במזרח אוקראינה.

הפופולריים