ירי בקליפורניה: ארבעה נהרגו במרכז מסחרי במחוז אורנג'

ירי בקליפורניה: ארבעה נהרגו במרכז מסחרי
שני חשודים נורו ונעצרו, אבל טרם התברר הרקע לאירוע ולא פורסמו זהות החשודים. בין ההרוגים - ילד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי המוני ארצות הברית
צילום: צילום: רויטרס

אירועי ירי המוני שלישי בתוך שלושה שבועות: אדם חמוש פתח באש במרכז מסחרי במחוז אורנג' בקליפורניה והרג ארבעה בני אדם, בהם ילד. המשטרה הודיעה כי באירוע מעורבים שני חשודים שמטופלים בבית חולים לאחר שנפצעו בחילופי יריות עם כוחות המשטרה שהגיעו למקום בעיר. טרם דווח על זהות החשודים או על מניע אפשרי לירי. 

בשבוע שעבר פתח אדם בירי בסופרמרקט בעיר בולדר שבקולורדו והרג עשרה בני אדם, בהם שוטר אחד. היורה, אחמד אל-אליווי אליסה, בן 21 מהעיר ארבאדה במדינה, נפצע מירי השוטרים ונעצר. התובע המקומי מסר כי ההערכה היא שפעל לבדו. טווח הגילאים של כלל ההרוגים באירוע נע בין גיל 20 ל-65. אליסה נמצא בבית חולים ומצבו יציב והוא נאשם בעשרה סעיפים של רצח ממדרגה ראשונה.

 נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התייחס לאירוע ואמר כי יש לבצע חקיקה שתגביל את השימוש בנשק. "הסנאט צריך להעביר הצעות חוק שיסגרו את הפרצות שיש בבדיקות הרקע שיש לאלה שקונים", קרא ביידן והוסיף כי הם ממתינים למידע נוסף בקשר לחשוד בירי, הנשקים שהחזיק ולמניעים שלו - שאינם ידועים עד כה. הנשיא האמריקני קרא לחברים בסנאט ובבית הנבחרים לנקוט באמצעים כדי למנוע הישנות אירועי ירי המוני.

הפופולריים