דיווחים בארה"ב: רוסיה חשודה בפריצה וגניבת אלפי מיילים ממשרד החוץ האמריקני

דיווח: רוסיה חשודה בגניבת אלפי מיילים מארה"ב
על פי הדיווח מפי שני גורמים המעורים בפרטים, האקרים רוסים השיגו מידע על אלפי מיילים של עובדים במשרד בשנה שעברה. זו היא הפריצה השנייה שדווחה על כוחות בגיבוי הקרמלין שפורצים למחשבי המשרד בעשור האחרון.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה, האקרים
צילום: -

האתר האמריקני "פוליטיקו" דיווח הבוקר (רביעי) כי רוסיה חשודה בגניבת אלפי מיילים ממשרד החוץ של ארצות הברית. על פי הדיווח מפי שני גורמים המעורים בפרטים, האקרים רוסים השיגו מידע על אלפי מיילים של עובדים במשרד בשנה שעברה.

זו היא הפריצה השנייה שדווחה על כוחות בגיבוי הקרמלין שפורצים למחשבי המשרד בעשור האחרון. לא ברור אם הפריצה למחשבים הייתה חלק מקמפיין SolarWinds שבו האקרים רוסים נכנסו לרשתות פדרליות ושל הסקטור הפרטי.

לפי הוושינגטון פוסט, משרד החוץ האמריקני משתמשת בתוכנת ה-IT שפותחה בחברת SolarWind שדרכה ההאקרים פרצו אז. התקרית הזאת לא דווחה בעבר.

דובר משרד החוץ אמר שבמשרדו לוקחים ברצינות את הבטיחות של המידע וממשיכים לנקוט בצעדים כדי לוודא שהוא מוגן. "בגלל סיבות בטיחותיות, אנחנו לא בעמדה לדון בהאשמות על בטיחות-סייבר ואירועים ספציפיים כרגע״.

סגנית היועץ לביטחון לאומי לענייני סייבר וטכנולוגיה מתקדמת, אן נויברגר, אמרה כי הבית הלבן אינו מגיב למקרה מסוים. "כמה סוכנויות פדרלית נפרצו בשנה האחרונה", אמרה. "גילינו פערים רחבים במערכות אבטחה ברחבי סוכנויות פדרליות". 

הפופולריים