"הצבא יורה ברחובות": עדות מהמהומות בבירת מיאנמר

"הצבא יורה ברחובות": עדות מהמהומות במיאנמר
מאז ההפיכה הצבאית במדינה האלימות שולטת ברחובות - וכבר יותר מ-500 בני אדם נהרגו בעימותים מול הצבא שתפס את השלטון. יהודה וידר, ישראלי החי במדינה, סיפר לשעה הבינלאומית על החיים במתחם המיוחד שהוקצה לזרים בבירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיאנמר יאנגון ינגון בורמה
צילום: צילום: אי-פי

מניין ההרוגים במחאות נגד ההפיכה הצבאית במינמאר הגיע היום (שלישי) ל-500. יהודה וידר, ישראלי המתגורר במתחם הזרים בעיר הגדולה ינגון, סיפר בריאיון לתוכנית "השעה הבינלאומית" עם ערן סיקורל שכוחות צבא פושטים היום על המתחם ומעמיסים על המשאיות אזרחים מינמארים בדרכם למעצר.

האזינו לריאיון עם יהודה וידר

"לא רחוק מאיתנו נורו אנשים ברחוב. הצבא יורה גם רימוני הלם ואמצעים לפיזור הפגנות ואם זה לא עוזר, אז הם יורים כדורים. יש פינות שבהן נורו אנשים והפכו לפינות הנצחה עם כתמי דם שהתייבשו על המדרכה", סיפר וידר בריאיון. 

ארגוני זכויות אדם במדינה טוענים שלפחות 14 בני אדם נהרגו אתמול במהומות ובעימותים שקיימו מתנגדים לחונטה הצבאית. מחר תדון מועצת הביטחון של האו"ם במצב במדינה. שרי ההגנה של 12 מדינות, בהן ארצות הברית, בריטניה, יפן ואוסטרליה, גינו ביום ראשון את השימוש של צבא מיאנמר בכוח קטלני נגד אזרחים.

במקביל, אלפי אזרחים חצו נהרות, יערות והרים וברחו לתאילנד, אחרי שמטוסים של החונטה הפציצו כפרים שנשלטים על ידי קבוצה אתנית חמושה. אך לפי דיווחים בתאילנד, הרשויות במדינה דחו כניסה של יותר מ-2,000 אזרחי מיאנמר שניסו לברוח. קבוצת האקטיביסטים "The Karen Information Center" עדכנה שהם התכוונו לברוח ולהסתתר בג'ונגל בתאילנד, אבל הוכרחו להיכנס חזרה למיאנמר זמן קצר אחרי שחצו את הגבול.

הפופולריים