"לא רק בשנה הבאה בירושלים הבנויה, אלא גם ביחד": הברכות לפסח ממנהיגי העולם

"בירושלים הבנויה, ביחד": ברכות המנהיגים לפסח
ארה"ב, בריטניה, קנדה ואפילו איחוד האמירויות שלחו ברכות לעם היהודי. נשיא אוקראינה הצטרף לאיחוד האמירויות ופרסם ברכה בערבית: "ברצוני לברך את כל העם היהודי ולאחל לכולכם שגשוג ושלום. חג פסח שמח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פסח
צילום: צילום: אי-פי

מנהיגים ברחבי העולם בירכו את היהודים לרגל חג הפסח. שגרירות איחוד האמירויות בישראל כתבה היום (ראשון) בעברית בעמוד הטוויטר שלה: "חג פסח שמח ואיחולים לכל החוגגים ברחבי העולם". 

שלשום ברכו גם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון. ביידן פרסם סרטון עם רעייתו ובו אמר: "אנחנו ממשיכים לעבוד כדי להביס את המגפה ואנו נאבקים גם באפליה ובדעות קדומות. ככל שאנו מחפשים לבנות מתוך המאבק והאובדן, אנו זקוקים להשראת חג הפסח יותר מתמיד.

"השנה, כמו בשנה שעברה, אנחנו עדיין נתכנן חגיגה וירטואלית, נברך על המצה והיין במסכים, במקום זה לצד זה. ישנם יותר מדי כסאות ריקים בלילה הסדר - תזכורת למה שהפסדנו. אנחנו יכולים לסגור את הסדר באימרה - 'לא רק בשנה הבאה בירושלים הבנויה, אלא גם ביחד'". ג'יל ביידן הוסיפה: "בבסיסו, חג הפסח הוא סיפור של התגברות על מצוקה ומציאת תקווה. החגיגה הזו היא יהודית, אך המסר שלה אוניברסלי".

ג'ונסון בחר להתמקד בקהילה היהודית בארצו וציין את חוזקה. "לצערנו, זו השנה השנייה שבה הפסטיבלים והאירועים הקהילתיים נערכים בלי שמשפחה וחברים יכולים להתכנס ביחד. אני מכיר את הקהילה היהודית הפנטסטית שלנו - היא ידועה בכוח ובחוסן הנפשי שלה, והיא תחגוג את החג בביטחה", אמר ג'ונסון בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו.

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו אמר: "מגפת קורונה יכולה לשנות את המסורת, אך לא את מה שהחג מייצג. חג שמח". נשיא אוקראינה פרסם ברכה בעברית - "אוקראינה היא מדינה רב לאומית. כל לאום מוסיף את המסורת שלו לתרבות המשותפת שלנו, שעושה אותה מעניינת ומגוונת. ברצוני לברך את כל העם היהודי ולאחל לכולכם שגשוג ושלום. חג פסח שמח".

הפופולריים