לפחות עשרה הרוגים בטבח בסופרמרקט בקולורדו, המניע נבדק

לפחות עשרה הרוגים בטבח בסופרמרקט בקולורדו
תקרית שנייה בתוך שבוע: אדם חמוש נכנס למרכול בעיר בולדר בקולורדו ופתח באש על קונים בתוך החנות ובחניון • נחשפה זהות היורה: אחמד אליסה, בן 21 מקולורדו. המניע לירי עדיין נבדק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריות הרג קולרדו
צילום: צילום: אי-פי

אדם פתח בירי אמש (שני) בסופרמרקט בעיר בולדר שבקולורדו והרג עשרה בני אדם, בהם שוטר אחד. היורה, שזהותו טרם פורסמה, נפצע מירי השוטרים ונעצר. מפקד משטרת בולדר קרי ימגוצ׳י אמר כי עדיין מוקדם למסור מידע בנוגע למניע שמאחורי מסע הירי.

המשטרה פרסמה היום את זהותו של היורה באירוע - אחמד אל-אליווי אליסה, בן 21 מהעיר ארבאדה שבקולורדו. התובע המקומי מסר בהקשר זה כי ההערכה היא שפעל לבדו. כמו כן, שמותיהם של כלל ההרוגים באירוע פורסם, כשטווח הגילאים נע בין גיל 20 ל-65. אליסה נמצא בבית חולים ומצבו יציב והוא נאשם בעשרה סעיפים של רצח ממדרגה ראשונה. 

סגנית נשיא ארה"ב קמאלה האריס התייחסה לאירוע וכינתה אותו "טראגי". האריס הביע צער על כך ש"עשרה בני אדם נהרגו בזמן שחיו את חייהם וללא שהפריעו לאף אחד". בהמשך ספדה לשוטר משטרת בולדר אריק טאלי, שפעל באומץ וגבורה בזמן אירוע הירי. 

ראיין בורובסקי, אחד מהנוכחים במקום בזמן הירי, סיפר לרשת CNN שלא ראה את התוקף עצמו אלא "אנשים מבועתים רצים לכיווני". בורובסקי סיפר שבזמן שרוב האנשים ברחו מהמקום וסייעו גם לאחרים לצאת מהמרכול, היום כאלה שקפאו ולא זזו. "רצנו ואני לא יודע למה אנשים אחרים לא, ואני מצטער שהם קפאו והייתי רוצה שזה לא יקרה. הייתי רוצה שתהיה לי תשובה למה זה קרה", אמר.

בשבוע שעבר נורו למוות שמונה בני אדם במסע ירי בין מכוני עיסוי בעיר אטלנטה שבג'ורג'יה. כל ההרוגים באירוע היו אמריקנים ממוצע אסייתי, מה שהאיר זרקור בארצות הברית לריבוי פשעי השנאה בעת האחרונה כלפי חברי קהילה זו, שנתפסים בקרב מקצת מהאמריקנים כמזוהים עם נגיף קורונה. 

הפופולריים