דיווח: רשימת החיסול החדשה של פוטין

דיווח: רשימת החיסול החדשה של פוטין
מרגל רוסי דיווח ל"דיילי מירור" הבריטי על מבצע "פוסט-קורונה" מתוכנן לחיסול אויבי הנשיא, בהם תומכי נבלני שמתגוררים בבריטניה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין
צילום: פוטין, סיפורו של מרגל רוסי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין גיבש "רשימת חיסול חדשה", כך פורסם הלילה (ראשון) ב"דיילי מירור" הבריטי. לפי הנכתב באתר, הקרמלין מתכוון לפתוח במבצע "פוסט-קורונה" לחיסול אויביו של הנשיא הרוסי, שכשישה מהיעדים לחיסול מתגוררים בבריטניה. ביניהם - ולדימיר אשורקוב, מנהל הקרן למאבק בשחיתות של נבלני, יבגני צ'יצ'ארקין, האדם שלפי דיווחים שילם על הטיפול הרפואי של נבלני וביל בראודר, מבקר ידוע של פוטין. הדיווח מתבסס על דבריו של מרגל רוסי שמוצב בממלכה המאוחדת והזהיר בעבר מפני חיסול סרגיי סקריפול בשנת 2018.

תקרית דיפלומטית אירעה בשבוע שעבר בין ארצות הברית לרוסיה כשהנשיא האמריקני ג'ו ביידן כינה את הנשיא פוטין "רוצח" בריאיון טלוויזיוני, ובמוסקווה החזירו בתגובה את השגריר בוושינגטון להתייעצויות. עם זאת, במשרד החוץ הרוסי השגידו שהקרמלין לא מעוניין בהידרדרות בלתי-הפיכה ביחסים בין המדינות.

דבריו של ביידן נאמרו על רקע דוח המודיעין האמריקני שקובע רשמית שאיראן ורוסיה התערבו בבחירות האחרונות לנשיאות בארצות הברית בשנת 2020. פוטין הגיב מצידו: "אני מאחל לו רק בריאות, אנשים נוטים להשליך על אחרים מה שהם רואים בעצמם".

לדברי הנשיא הרוסי, "נמשיך לעבוד איתם, אבל רק בתנאים שאנחנו מעוניינים בהם. במובן הרחב יותר – בהיסטוריה של כל עם יש רגעים קשים, אבל כשאתה נותן ציונים לאנשים אחרים או למדינות אחרות, אנחנו מסתכלים בראי ורואים שם את עצמנו. אני זוכר שכשהיינו ילדים אמרנו שמי שמקלל הוא בעצמו כזה".

הפופולריים