דיווח: מתלוננת שמינית טוענת כי מושל ניו יורק קואומו הטריד אותה מינית

הולך ומסתבך: מתלוננת שמינית נגד מושל ניו יורק
אליסה מקגראת', העובדת במשרדו של המושל, אמרה לעיתון "ניו יורק טיימס" כי קואומו נהג לבחון את מראה והתנהל מולה באופן פלרטטני. "הוול סטריט ג'ורנל" דיווח כי במשרד התובעת הראשית של ניו יורק בוחנים אם עוזרי המושל ניסו להלך אימים על המתלוננות נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו בתדרוך עיתונאים, 18.03.21
צילום: צילום: אי-פי

תלונה שמינית נגד מושל ניו יורק אנדרו קואומו: היועצת אליסה מקגראת', העובדת במשרדו של המושל, אמרה הלילה (שישי) לעיתון "ניו יורק טיימס" כי קואומו הטריד אותה מינית. מקגארת' בת ה-33 סיפרה לעיתון כי קואומו נהג לבחון את לבושה, החמיא על מראה החיצוי, קרא לה "יפהפיה" באיטלקית ונהג באופן פלרטטני כלפיה. קודם לכן דיווח עיתון "הוול סטריט ג'ורנל" כי במשרד התובעת הראשית של המדינה בוחנים אם עוזריו של המושל בן ה-63 ניסו להלך אימים על המתלוננות נגדו.

בתחילת השבוע סירב נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, להצטרף לשורה של סנאטורים דמוקרטים שקראו למושל קואומו להתפטר. הנשיא ביידן אמר לעיתונאים בבית הלבן כי חקירת מושל ניו יורק מתנהלת וצריך להמתין ולראות מה יהיו תוצאותיה. זאת לאחר שנשאל אם הוא סבור כי המושל צריך להתפטר מתפקידו.

בסוף השבוע שעבר מנהיג הדמוקרטים בסנאט, צ'אק שומר והסנאטורית הדמוקרטית מטעם מדינת ניו יורק קירסטן ג'יליברנד, קראו בהצהרה משותפת להתפטרות קואומו מתפקידו. "עקב התלונות הרבות על הטרדה מינית והתנהגות בלתי הולמת, ברור כי המושל קואומו איבד את האמון של שותפיו לממשל ושל תושבי ניו יורק. המושל קואומו צריך להתפטר", אמרו הסנאטורים. שומר וג'יליברנד הם נציגי המפלגה הדמוקרטית הבכירים ביותר שהצטרפו לקריאה להתפטרות המושל.

הפופולריים