דיווח ב-CNN: ממשל ביידן צפוי להטיל סנקציות על איראן ורוסיה

CNN: ארה"ב תטיל סנקציות על איראן ורוסיה
דוח של המודיעין האמריקני: איראן ורוסיה התערבו בבחירות ב-2020 • בדוח נכתב כי הממשל בטהראן ריכז מאמצים למנוע את בחירתו של טראמפ, לעומת פוטין שפעל לבחירתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין וחמינאי
צילום: אי-פי

רשת CNN דיווחה הערב (שלישי) כי הממשל האמריקני צפוי להטיל סנקציות על איראן ורוסיה, בעקבות העדויות שהם ניסו להשפיע על הבחירות ב-2020. לפי הדיווח העיצומים יוצגו כבר בשבוע הבא. מוקדם יותר פורסם כי דוח המודיעין האמריקני קובע רשמית שאיראן ורוסיה התערבו בבחירות האחרונות לנשיאות בארצות הברית בשנת 2020.

רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC דיווחה כי בדוח נכתב שהממשל בטהראן ריכז מאמצים למנוע את בחירתו של הנשיא האמריקני לשעבר מכיוון שהגדיר זאת כאיום ביחס לאיראן. המטרה המרכזית הייתה להביא לחוסר אמון במערכת האמריקנית. לפי הדוח ההערכה היא שחמינאי בשיתוף הצבא והמודיעין האיראני ניהלו את הקמפיין.

הדוח שצפוי להתפרסם בשבוע הבא קבע שהנשיא ולדימיר פוטין הורה על פעולות פגיעה והשמצה של מועמדותו של ביידן ושל המפלגה הדמוקרטית, תוך ניסיון לסייע לנשיא לשעבר טראמפ. באופן מפתיע, המודיעין האמריקני פוסק כי סין לא קיימה ניסיונות להשפיע על מהלך הבחירות. 

בניו יורק טיימס דווח כי הקרמלין ניסה להשפיע על מקורבים לטראמפ במהלך המבצע לשיבוש הבחירות. הדוח אמנם לא מפרט את שמות המקורבים אך לפי העיתון האמריקני נראה כי הרוסים החזיקו בקשר כזה או אחר עם רודי ג'וליאני, פרקליטו לשעבר של דונלד טראמפ.

בחודש אוקטובר האחרון, פחות משבועיים לבחירות, ראשי סוכנויות המודיעין בארצות הברית אמרו כי רוסיה ואיראן מנסות להתערב בבחירות ולהשפיע על דעת הקהל. במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו מנהל הבולשת הפדראלית (ה-FBI) כריס ריי ומנהל המודיעין הלאומי ג'ון רטקליף, אמר רטקליף כי שתי המדינות השיגו בנפרד מידע ממאגר הבוחרים האמריקני. דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הכחיש דאז את ההאשמות.

הפופולריים