"מדובר בחטא": הכנסייה הקתולית לא תברך על נישואים חד מיניים

"חטא": הכנסייה לא תברך על נישואים חד מיניים
בתשובה לשתי שאילתות בדבר השתתפות כמרים קתולים בניהול חתונות של בני אותו המין, השיב הכס הקדוש כי הומוסקסואליות היא בחירה: "לא ניתן לברך על חטא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוותיקן והאפיפיור: הכנסייה הקתולית לא תברך על נישואים חד מיניים. 15.03.21
צילום: צילום: אי-פי

האפיפיור פרנציסקוס אישר את הצהרת הוותיקן היום (שני) כי הכנסייה הקתולית לא תברך על נישואים חד מיניים. ההצהרה מאיימת להרחיב את התהום בין הכנסייה הקתולית לחלק גדול מקהילת הלהט"ב. בהסבר להחלטה, הוותיקן התייחס להומוסקסואליות כאל "בחירה" וכתב שמדובר ב"חטא".

הוותיקן הוסיף בהצהרה כי "האל לא יכול לברך על חטא". האפיפיור פרנציסקוס, שזכה לשבחים לעתים קרובות על נימתו מסבירת הפנים כלפי אנשי קהילת הלהט"ב בתוך הכנסייה ומחוצה לה, נתן תוקף לדברים.

ההצהרה פורסמה כתשובה לשתי שאילתות בדבר השתתפות כמרים קתולים בניהול חתונות של בני אותו המין. על כך השיב הכס הקדוש כי התשובה שלילית: "כומר לא מורשה להעניק ברכה על מערכות יחסים או זוגיות, אפילו יציבות, בין אנשים מאותו מין", נכתב בהצהרה שעליה חתם האפיפיור. יחד עם זאת, בהצהרה נאמר כי הומואים ולסביות כיחידים, עשויים להתקבל ברכה אם הם חיים על פי תורת הכנסייה.

בסרט דוקומנטרי על האפיפיור ששודר כחלק מפסטיבל הסרטים ברומא בחודש אוקטובר 2020, התבטא הכס הקדוש באופן המובהק מאי פעם בעד זוגות בני אותו מין, בניגוד לעמדת הוותיקן המסורתית. פרנציסקוס קרא בסרט לאפשר איחוד אזרחי על פי חוק לזוגות מאותו המין.

"להומוסקסואלים יש זכות להיות חלק מהמשפחה. הם ילדי האל, ויש להם זכות למשפחה, אף אחד לא צריך להיזרק או להיות אומלל בגלל זה", אמר פרנציסקוס כשהוא מתייחס לגישה שלו כלפי זוגות בני אותו מין. אחרי ההתבטאות הזאת, דיבר האפיפיור ישירות על איחוד של זוגות מאותו המין: "אנחנו צריכים ליצור חוק לאיחוד אזרחי. דרך שבה הם יוכלו לקבל גיבוי מצד החוק" אמר האפיפיור והוסיף: "אני עומד על כך".

הפופולריים