התשלום הראשון בתוכנית הסיוע של ביידן יצא לדרך

התשלום הראשון בתוכנית הסיוע של ביידן יצא לדרך
גורמים במשרד האוצר האמריקני אומרים כי התשלום יופיע בחשבונות האזרחים עוד בסוף השבוע הנוכחי. היקף התוכנית עומד על 1.9 טריליון דולר, וסכום המענק הראשון על 1,400 דולר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן מציג את תוכנית הסיוע למשק האמריקני, הבית הלבן, 12.03.21
צילום: צילום: אי-פי

גורמים במשרד האוצר האמריקני ובשירות הכנסות הפנים אמרו הלילה (שבת) כי תשלום המענק הראשון במסגרת תוכנית הסיוע של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן למשק יצא לדרך. על פי הגורמים, הכספים צפויים להגיע אל חשבונות הבנק של אזרחי המדינה עוד בסוף השבוע הזה. עוד נמסר כי המענק יועבר לאזרחים הזכאים לקבלו באחת משלושת הדרכים הבאות: בהפקדה לחשבון הבנק, באמצעות כרטיסי חיוב או באמצעות צ'ק בדואר.

שלשום חתם הנשיא ביידן על חוק הסיוע השלישית של הממשל בתקופת הקורונה למשק האמריקני, והראשונה של הנשיא ביידן. היקפה עומד על 1.9 טריליון דולר. תוכנית הסיוע כוללת מענק חד פעמי של 1,400 דולר לכ-85% מהאזרחים האמריקנים. 9.5 מיליון מובטלי הקורונה יקבלו בנוסף 300 דולר מדי שבוע בחצי השנה הקרובה. בנוסף, משקי בית בעלי הכנסה נמוכה יהיו פטורים ממס על 10,200 הדולרים הראשונים. 350 מיליארד דולר יועברו למדינות ולממשלות מקומיות שנפגעו מהמשבר, ועשרות מיליארדים יופנו לפיתוח חיסונים נגד קורונה ולהאצת ההתחסנות.

עלות הסיוע הכלכלי מתווספת לחובות בשווי מיליארדים שהממשל הקודם בראשות הנשיא לשעבר טראמפ כבר הוציא כדי להתמודד עם המשבר. חלק מהסנאטורים הרפובליקנים, שהצביעו כולם נגד התוכנית הנוכחית, טוענים עדיין ש-1.9 טריליון דולר זה פשוט יותר מדי, וחוששים מההשפעה על האינפלציה ועל הגרעון בתקציב הפדרלי. 

הפופולריים