"איבד את אמון הציבור": נציגי ניו יורק בסנאט קראו למושל קואומו להתפטר

נציגי ניו יורק בסנאט קראו למושל קואומו להתפטר
מנהיג הרוב הדמוקרטי צ'אק שומר והסנאטורית קירסטן ג'יליברנד הם נציגי המפלגה הבכירים ביותר עד כה שקראו לפרישתו. מוקדם יותר הלילה הצטרפה אישה נוספת, שביעית במספר, אל שרשרת התלונות נגד המושל מניו יורק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קירסטן ג'יליברנד, אנדרו קואומו, צ'אק שומר
צילום: צילום: אי-פי

גוברים הקולות הקוראים להתפטרות מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו, על רקע טענתן של שבע נשים כי הטריד אותן מינית. מנהיג הדמוקרטים בסנאט, צ'אק שומר והסנאטורית הדמוקרטית קירסטן ג'יליברנד מטעם מדינת ניו יורק, הודיעו הלילה (שבת) בהצהרה משותפת כי על המושל להתפטר מתפקידו.

"עקב התלונות הרבות על הטרדה מינית והתנהגות בלתי הולמת, ברור כי המושל קואומו איבד את האמון של שותפיו לממשל ושל תושבי ניו יורק. המושל קואומו צריך להתפטר", אמרו הסנאטורים. שומר וג'יליברנד הם נציגי המפלגה הדמוקרטית הבכירים ביותר עד כה שהצטרפו לקריאה להתפטרות המושל.

מוקדם יותר הלילה הצטרפה אישה נוספת, שביעית במספר, אל שרשרת התלונות נגד המושל מניו יורק. בטור שפרסמה ב"ניו יורק מגזין" כתבה עיתונאים בשם ג'סיקה בייקמן כי לטענתה קואומו הניח עליה את ידיו לעתים קרובות. לדבריה, באחד המקרים המושל הניח עליה את ידיו כשהצטלמו יחד במסיבה בשנת 2014. כשהעירה לו השיב לה: "אני מצטער, האם אני גורם לך אי נוחות? חשבתי שאנחנו יוצאים בקביעות”.

אמש שב קואומו והבהיר כי אין בכוונתו להתפטר. "לא עשיתי את מה שטוענים שעשיתי. חד וחלק", אמר המושל במסיבת עיתונאים שקיים. קואומו הוסיף כי "לנשים יש זכות להתייצב ולהישמע ואני מעודד זאת באופן מלא". כשנשאל אם אי פעם ניהל יחסים רומנטיים בהסכמה עם אחת מהנשים, הגיב קואומו כי מעולם לא התכוון לגרום למישהו להרגיש לא בנוח והצטער אם כן.

אתמול אמר יו"ר אסיפת המחוקקים של מדינת ניו יורק, קארל הייזטי, כי אישר לוועדת המשפט של האסיפה להתחיל ב"חקירת הדחה" נגד קואומו. לפני כן אמר יריבו הפוליטי של קואומו, ראש עיריית ניו יורק, ביל דה-בלאזיו, כי הוא אינו יכול להמשיך לשרת כמושל. ביום חמישי השבוע פרסמו יותר מ-55 מחוקקים דמוקרטים במדינת ניו יורק קריאה פומבית לקואומו להתפטר מתפקידו. לדבריהם, "כמחוקקים וכתושבי מדינת ניו יורק, אנו מחוייבים להחליט מה הדבר הטוב ביותר לעתיד המדינה".

הפופולריים