ביידן: כל אמריקני מעל גיל 18 יוכל להתחסן החל מ-1 במאי

ביידן: כל אמריקני בוגר יוכל להתחסן החל ממאי
בנאום מצולם על מצב המאבק בקורונה התייחס ביידן למבצעי החיסון, אך הזהיר מפני הסרת מגבלות. נשיא ארצות הברית גם קבע כיעד את יום העצמאות האמריקני ב-4 ביולי כיום שבו יוכלו אמריקנים לראשונה לחגוג יחד עם משפחותיהם וחבריהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארצות הברית נשיא הנשיא ביידן
צילום: צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית ג׳ו ביידן נשא הלילה (שישי) נאום מיוחד לאומה על מצב המאבק בקורונה. ביידן הבטיח כי כבר בתחילת חודש מאי יוכל כל אמריקני להירשם לקבל חיסון וכי עד סוף מאי יהיו מספיק חיסונים לכולם. ביידן אמר כי המטרה שהציב - 100 מיליון חיסונים ב-100 הימים הראשונים לכהונתו, תושג כבר ביום ה-60, כלומר בעוד עשרה ימים.

הנשיא האמריקני קבע כיעד את יום העצמאות האמריקני ב-4 ביולי כיום שבו יוכלו אמריקנים לראשונה לחגוג יחד עם משפחותיהם וחבריהם. ״זה יהפוך את יום העצמאות למשהו שיסמל את העצמאות שלנו מהנגיף״, אמר ביידן.

״אני מבטיח לכם שנצא מזה מחוזקים״, הוא הוסיף. ביידן שלף מכיסו פתק שהוא נושא עמו ובו מספר המתים המעודכן מקורונה, שעומד כעת על 527,726 בני אדם. הוא קרא לאמריקנים להתחסן ודחק בהם לשמור על כללי הריחוק ועטיית המסכות ויצא נגד המדינות בארה״ב שהורו על ביטול ההגבלות. ״עכשיו לא הזמן לזנוח את הכללים״, אמר ביידן.

הפופולריים