סטורי ב-170 מדינות: פייסבוק משיקה את "אינסטגרם לייט"

סטורי ב-170 מדינות: הכירו את "אינסטגרם לייט"
ענקית הטכנולוגיה פיתחה גרסה קלה יותר של האפליקציה, שנועדה לספק למשתמשים במדינות מתפתחות עם חיבור אינטרנט ירוד גלישה טובה יותר באינסטגרם. הממשק פותח במרכז המחקר והפיתוח של פייסבוק בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אינסטגרם
צילום: צילום: אי-פי

פייסבוק משיקה היום (רביעי) את "אינסטגרם לייט" – גרסה קלה יותר של האפליקציה, שנועדה לספק למשתמשים במדינות מתפתחות גלישה טובה יותר בפלטפורמה. הממשק, שפותח במרכז המחקר והפיתוח של פייסבוק בישראל, עושה שימוש במינימום נתונים ומאפשר לאנשים עם חיבור אינטרנט באיכות נמוכה או חבילות גלישה מוגבלות להשתמש באפליקציה. 

לשם השוואה, גרסת הלייט שוקלת שני מגה-בייט בלבד, לעומת הגרסה המלאה שתופסת 30 מגה-בייט. ועדיין, הגרסה החדשה שומרת על האלמנטים המרכזיים באפליקייה, בדומה ל"פייסבוק לייט" – ממשק שפותח גם כן במשרדי החברה בתל אביב, ובו חלק גדול מקוד האפליקציה שמותקן בטלפון הועבר לענן (מאגר שיתופי שבו ניתן לאחסן נתונים). 

אינסטגרם לייט תושק ביותר מ-170 מדינות ברחבי העולם, בהן גם ישראל. כדי ליצור את הגרסה הקלה יותר, חלק מהאלמנטים העיצוביים ירדו – כמו פילטרים של AR (שמשלבים אלמנטים של מציאות רבודה). עם זאת, קבצי GIF ומדבקות, שמצריכים פחות נתונים, הושארו. שינויים והתאמות נעשו אף ברמת עיצוב האייקונים - כך למשל, הסמל של פח האשפה שונה ל-X, כדי לחדד שהוא משמש למחיקה.

"הנחת היסוד שלנו היא לא להשאיר אף אחד מאחור", אומר צח הדר, דירקטור ניהול מוצר של ממשקי לייט וממובילי מרכז המחקר והפיתוח של פייסבוק בתל אביב. "רצינו שחוויית השימוש באינסטגרם תישאר מהירה, איכותית ואמינה, ללא כל קשר למכשיר או לרשת שבה הם משתמשים".

הפופולריים