פיצוץ הספינה הישראלית: בלבנון מתפרסם תיעוד חדש - ובאיראן מתנערים

פיצוץ הספינה הישראלית: בלבנון פורסם תיעוד חדש
על פי ערוץ אל-מיאדין התיעוד המדובר צולם על ידי מל"טים איראניים. בכיר איראני אמר היום כי לארצו אין סיבה לתקוף ספינת משא ישראלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הספינה הישראלית במפרץ עומאן, 07.03.21
צילום: צילום: אל-מיאדין

הערוץ הלבנוני אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה פרסם היום (ראשון) תיעוד חדש של הספינה הישראלית שבה אירעו שני פיצוצים במפרץ עומאן לפני קרוב לשבועיים. על פי טענת הערוץ, התיעוד צולם באמצעות מל"טים איראניים.

בכיר איראני אמר היום כי למדינתו אין סיבה לתקוף ספינת משא ישראלית. בראיון לערוץ אמר הבכיר שהעדיף שלא להזכיר את שמו, כי אין זו הפעם הראשונה שהספינה המדוברת שטה במפרץ הפרסי. הבכיר הוסיף כי טהראן מכחישה את הטיעונים של ראש הממשלה נתניהו בכל תוקף ווידאה כי לאיראן אין יד בתקיפה.

שגריר איראן באו"ם שלל אתמול את דברי השגריר הישראלי גלעד ארדן שטען כי טהראן עומדת מאחורי הפיצוץ בספינה, ואמר כי ישראל תשלם מחיר במקרה של הסלמה. במכתב למזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש, השגריר האיראני טאכט־ראבנצ'י כתב כי ישראל, שמאיימת על איראן על בסיס יומי כמעט, מנסה להסיט את תשומת הלב ממעשיה. בפיצוץ לא היו נפגעים אך נגרם נזק לספינה.

בשבוע שעבר הגיב דובר משרד החוץ בטהראן לדבריו של ראש הממשלה נתניהו בכאן רשת ב' כי איראן עמדה מאחורי הפיצוץ בספינה. דובר המשרד אמר כי האשמות אינן נכונות וכי ביטחון המפרץ הפרסי חשוב מאוד לטהראן. הוא גם תקף את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי טענותיו שאיראן פועלת להשגת נשק גרעיני נועדו למטרות פנימיות. לדבריו, איראן לא תאפשר לישראל להפיץ פחד באזור באמצעות טענות כאלה. הוא הוסיף כי נתניהו סובל ממחלת נפש.

הפופולריים