"מאמינים בשלום ולא במלחמה": המרד הנוצרי בחיזבאללה

"מאמינים בשלום": המרד הנוצרי בחיזבאללה
מי שעומד בחוד החנית של המחנה המתנגד לארגון הטרור הלבנוני בימים האחרונים הוא איש הדת הכי בכיר של הנוצרים במדינה, הפטריארך המארוני בשארה א-ראעי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בכנס בלבנון, ספט' 2012
צילום: צילום: אי-פי

בלבנון כמו בלבנון - אף פעם אין רגע דל. אבל הדבר המעניין בימים האחרונים הוא שהקולות נגד חיזבאללה לא מפסיקים להישמע. מי שעומד כעת בחוד החנית של המחנה המתנגד לארגון הוא איש הדת הכי בכיר של הנוצרים במדינה - הפטריארך המארוני בשארה א-ראעי.

על פניו מדובר רק באיש דת שמתעסק בעניינים דתיים, אבל גם א-ראעי, שנמצא בתפקיד כמה שנים טובות, מרגיש שהוא לא יכול לשתוק יותר וקורא תיגר על חסן נסראללה. לאחרונה,לנוכח המצב הכלכלי הקשה והתסבוכת הפוליטית, הוא קרא להעביר את המפתחות לקהילה הבין לאומית, שתנסה היא לפתור את המשבר בלבנון. בסוף השבוע האחרון הוא כינס אלפי תומכים ולא היסס גם לצאת נגד הנשק של חיזבאללה.

בארגון הטרור הלבנוני מן הסתם לא אוהבים את האיש בלשון המעטה. הם רואים בכל הניסיון לבנאם (להעביר את המושכות לידיים בין לאומיות) את הסוגיה כהעמדה של לבנון כטרף קל אל מול התערבות זרה של המערב.

חיזבאללה ושופרותיו יצאו בחריפות נגד היוזמה של הפטריארך המארוני האמיץ, שלפני כמה שנים אפילו העז לבקר בישראל כחלק מביקורו של האפיפיור בארץ. הוא זכה לביקורת קשה בלבנון מהמחנה של חיזבאללה, אבל כל זה לא מפריע לו לומר בימים האחרונים דבר מדהים – גם שלום עם ישראל בא בחשבון.

הפופולריים