קוומו על הטענות שהטריד מינית: מתנצל, לא אתפטר

קוומו על הטענות שהטריד מינית: מתנצל, לא אתפטר
מושל מדינת ניו יורק: "מבין שהתנהגתי בצורה שגרמה לאנשים לחוש אי נוחות". הוא הוסיף כי ישתף פעולה עם התובעת הכללית של ניו יורק, הבודקת את תלונותיהן של שלוש נשים נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק, 11.01.21
צילום: צילום: אי-פי

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קוומו שב והתנצל הערב (רביעי) נוכח ההאשמות שהטריד מינית נשים, אך הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר. "כעת אני מבין שהתנהגתי בצורה שגרמה לאנשים לחוש אי נוחות. לא הייתה לי כל כוונה כזאת ואני מתנצל על כך באמת ובתמים. אני מרגיש איום ונורא, למען האמת אני בוש ונכלם", אמר קוומו במסיבת‏ עיתונאים שקיים. הוא הוסיף כי ישתף פעולה עם התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, הבודקת את תלונותיהן של שלוש הנשים שהתלוננו נגדו, בהן שתי עוזרות לשעבר.

הודעת ההתנצלות של מושל ניו-יורק, הערב

אמש סיפרה אנה ראש, אחת המתלוננות נגד קוומו, בריאיון לעיתון "הניו יורק טיימס" כי לפני כמה שנים השתתפה בחתונה של חבריה, בנוכחות המושל. לדבריה, לאחר שנשא דברי ברכה, פנתה אליו והודתה לו על דבריו החמים. על פי עדותה, במהלך השיחה, החל קוומו לגעת בגבה התחתון. לאחר שהסירה את ידו מגבה עבר המושל לגעת בפניה עד ששאל "אני יכול לנשק אותך?". ראש סיפרה כי הוא אמר את הדברים "חזק מספיק כדי שהחברים ישמעו". לדבריה, היא מעולם לא פגשה את המושל לפני אותו אירוע.

בתוך כך, ביל דה-בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק אמר אתמול בריאיון לרשת CNN כי אם ימצא שהעדויות מוכחות "יהיה על המושל להתפטר". ראש העיר שמעולם לא החזיק ביחסים טובים עם המושל התייחס להודעת ההתנצלות הקודמת של קוומו, ואמר כי "המושל העניק הודעה שהיא לחלוטין לא הבעת סליחה".

הפופולריים