נשיא צרפת לשעבר סרקוזי הורשע בשחיתות ונידון לשנת מאסר

סרקוזי הורשע בשחיתות ונידון לשנת מאסר
סרקוזי מואשם בניסיון לשחד שופט ולהשפיע על רוכלות. חוץ משנת המאסר בפועל הוא נידון גם לשנתיים על תנאי • בשלב זה לא ייכנס לכלא - אלא יהיה במעצר בית על ידי פיקוח אלקטרוני • רעייתו של סרקוזי, הזמרת קרלה ברוני: "המאבק נמשך, האמת תצא אל האור" • לפני שנתיים נעצר נשיא צרפת לשעבר בחשד לאי-סדרים כספיים בקמפיין הבחירות שלו ב-2007
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניקולאס סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר
צילום: צילום: אי-פי

בית המשפט בצרפת הרשיע היום (שני) את נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, שמואשם בניסיון לשחד שופט ולהשפיע על רוכלות. הוא נידון לשנה של מאסר בפועל ושנתיים על תנאי. בשלב זה סרקוזי לא ייכנס לכלא, כי ניתן להמיר זאת במעצר בית על ידי פיקוח אלקטרוני. עוד דווח כי בכל מקרה יוגש ערעור על העונש. בכך הפך סרקוזי לראש הממשלה השני בצרפת בעת החדשה שהורשע בשחיתות. 

רעייתו של סרקוזי, הזמרת קרלה ברוני, הגיבה על הכרעת בית המשפט בפוסט תמיכה בבעלה בחשבון האינסטגרם שלה: "המאבק נמשך, האמת תצא אל האור". 

סרקוזי, שכיהן כנשיא צרפת בשנים 2012-2007, התמודד עם מספר עננות פוליטיות בשנים האחרונות. לפני שנתיים נעצר בחשד לאי-סדרים כספיים בקמפיין הבחירות שלו ב-2007. לפי החשדות שהועלו, קיבל תרומות לא חוקיות מנשיא לוב לשעבר מועמר קדאפי.

משטרת צרפת פתחה בחקירת המעורבות הלובית בשנת 2013, בעקבות דיווחים באתרים צרפתיים, שהתבססו בחלקם על טענותיו של איש עסקים צרפתי-לובי, ולפיהן העביר חמישה מיליון יורו מראש המודיעין לשעבר של קדאפי למנהל הקמפיין של סרקוזי. הנשיא לשעבר פטר את ההאשמות כ"מגוחכות" וטען שהן "מניפולציה גסה".

כמה חודשים לאחר שנבחר לנשיא ב-2007, אירח סרקוזי את הרודן הלובי במסגרת ביקור מדיני. במהלך הביקור הציב קדאפי אוהל בדואי לצד ארמון האליזה הצרפתי. זו הייתה הפעם הראשונה זה עשורים שבה נפגש שליט לוב עם מנהיג מערבי, והביקור הסתיים בכמה עסקאות כלכליות שנחתמו בין הצדדים. הוא עמד למשפט גם בגין הוצאות בלתי חוקיות ואי סדרים כספיים במהלך קמפיין הבחירות שלו ב-2012, אז ניסה להיבחר שוב והפסיד לפרנסואה הולנד.

הפופולריים