שעות לאחר שהואשם בתקיפה מינית - מאמנה לשעבר של נבחרת ארה"ב בהתעמלות התאבד

מאמן נבחרת ארה"ב בהתעמלות לשעבר שם קץ לחייו
ג'ון גדרט, שזכה עם נבחרת ארה"ב בהתעמלות בזהב בלונדון 2012, שם קץ לחייו לאחר שהואשם ב-24 סעיפים של תקיפה מינית והתעללות פיזית במתעמלות • בין השאר היה מעורב גם בפרשת ההתעללות המינית של רופא הנבחרת לארי נסאר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאמן ארה"ב התעמלות
צילום: צילום: רויטרס

ג'ון גדרט, לשעבר מאמן נבחרת ארצות הברית בהתעמלות, שם קץ לחייו הלילה (שישי), שעות ספורות לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה מינית וסחר בבני אדם. גופתו נמצאה הבוקר בביתו במישיגן לאחר שככל הנראה התאבד בירייה.

גדרט, בן ה-63, אימן בעבר את נבחרת ההתעמלות באולימפיאדת לונדון והוביל אותה לזכייה בזהב. הוא היה מעורב בפרשת ההתעללות המינית של רופא נבחרת ההתעמלות האולימפית לארי נסאר, שהורשע ונכלא בשל תקיפות סדרתיות של עשרות מתעמלות קטינות בנבחרת.

במהלך המשפט נגד נסאר, התגלו מספר עדויות המאשימות את גדרט עצמו בפגיה והתעללות מינית ואתמול הוגש נגדו כתב אישום הכולל 24 סעיפים נפרדים של התעללות מינית ופיזית במתעמלות שהתאמנו תחתיו, חלקם אף מוגדרים כ"סחר בבני אדם". על פי כתב האישום גדרט "הזניח פציעות אש דווחו לו על ידי הקרבנות והשתמש באיומים, הפחדה וכוח פיזי על מנת לגרום להם לעמוד בביצועים אשר ציפה מהן". בנוסף, נחשד המאמן לשעבר בכך שידע על ההתעללויות של נאסר ולא עשה דבר למנוע אותן.

אחת מקרבונתיהם של נסאר וגדארט, המתעמלת שרה קליין, הגיבה הלילה לחדשות על מותו: "הוא עינה והתעלל בילדות קטנות, כולל אותי, במשך יותר משלושים שנה והצליח להתחמק מעונש. התאבדותו היא הודאה באשמה שכל העולם יכול כעת לראות"

הפופולריים