לראשונה בעידן ביידן: ארה"ב תקפה מיליציה שיעית בסוריה

לראשונה בעידן ביידן: ארה"ב תקפה מטרות בסוריה
הפנטגון דיווח שכוחות אמריקניים תקפו מהאוויר מבנים במזרח המדינה השייכים לכוחות פרו-איראניים, בתגובה על ירי רקטות לעבר מטרות אמריקניות בעיראק בשבועת האחרונים • דיווחים סותרים על מספר ההרוגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת רקטות על בסיס צבאי אמריקני בעירא' 15.02.21
צילום: צילום: רויטרס

ארצות הברית תקפה לפנות בוקר (שישי) בסוריה מבנים השייכים למיליציות הנתמכות בידי איראן. משרד ההגנה האמריקני אמר כי התקיפה המוגבלת בהיקפה נעשתה בתגובה על ירי רקטות בשבוע שעבר לעבר מטרות אמריקניות בעיראק שבו נפצעו חייל ואזרחים אמריקנים. הנשיא ביידן אישר את התקיפה, הראשונה בשטח סוריה בתקופת כהונתו. 

בערוץ הטלגרם "סאברין ניוז" המזוהה עם המיליציות הפרו-איראניות דווח על הרוג אחד וכמה פצועים באורח קל בשורות המיליציות. מרכז המעקב הסורי, היושב בבריטניה ומזוהה עם האופוזיציה, דיווח על 17 לוחמים במיליציות הפרו-איראניות שנהרגו.

דובר הפנטגון ג'ון קירבי אמר כי בהתקפה הושמדו מספר מתקנים במעבר הגבול בין סוריה לעיראק ששימשו את מיליציות חאטיב חיזבללה וחאטיב סייד א-שוהדאא'. "הפעולה שולחת מסר חד משמעי: הנשיא ביידן יפעל להגן על כוחות ארצות הברית״. עוד נאמר בהודעה כי ארצות הברית ״פעלה באופן מידתי שנועד למנוע הסלמה במצב במזרח סוריה ובעיראק, נכתב בהודעת הפנטגון.

בשבוע שעבר קבלן אזרחי אמריקני נהרג וחמישה אחרים, בהם חייל, נפצעו במתקפת רקטות על בסיס של הכוחות האמריקניים ליד העיר ארביל שבחבל כורדיסטן בעיראק. לפחות שלוש רקטות נחתו בבסיס האמריקני, השוכן בקרבת נמל התעופה של ארביל. 

הפופולריים