ארה"ב מציינת: חצי מיליון מתים מקורונה

ארה"ב מציינת: חצי מיליון מתים מקורונה
הדגל בבית הלבן הורד לחצי התורן, הנשיא וסגניתו נעמדו לדקת דומייה • מספר המתים מהנגיף בארה"ב עקף את מניין המתים האמריקניים במלחמת העולם השנייה, מלחמת קוריאה ומלחמת ויאטנם יחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חצי מיליון מתים מקורונה בארה"ב, ציון בבית הלבן, ביידן
צילום: צילומים: רויטרס, אי-פי

מספר המתים מקורונה בארצות הברית חצה הלילה (שלישי) את רף חצי מיליון. מדובר במספר גבוה יותר ממספר ההרוגים האמריקנים במלחמת העולם השנייה, מלחמת קוריאה ומלחמת ויאטנם יחד. בבית הלבן הורד הדגל לחצי התורן, והנשיא ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס ציינו את האירוע בדקת דומייה.

"עלינו, כאומה, לזכור את  המתים ויקיריהם כדי שנוכל להתחיל לרפא, להתאחד ולמצוא מטרה כאומה אחת להביס את המגפה הזו", אמר הנשיא במעמד. "אסור לנו להישאר אדישים לצער. איבדנו אנשים יוצאי דופן בשל המגפה, אך נדע עוד ימי אושר והאומה תחייך". ביידן הורה להוריד לחצי התורן את הדגלים גם בבניינים פדרליים בחמשת הימים הבאים.

מספר המתים מקורונה בארצות הברית הוא 19% מכלל המתים מהנגיף בעולם, בעוד אוכלוסיית ארצות הברית היא רק 4% מכלל בני האדם בעולם. באוניברסיטת וושינגטון צופים כי מספר המתים עד 1 ביוני יהיה כמעט 590 אלף בני אדם.

דוקטור אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר של נשיא ארצות הברית למחלות מדבקות, ומי שהיה באותו תפקיד גם בממשל טראמפ, אמר כי פילוג פוליטי תרם למספר העצום של חצי מיליון מתים מקורונה. לדבריו, "מדינה עשירה כמו ארצות הברית לא הייתה צריכה להיקלע למצב שבו הפכה למדינה שבה מתו מספר החולים הגדול ביותר בעולם".

הפופולריים