בכירים אירופים לאבו מאזן: ביטול הבחירות יביא לקיצוץ הסיוע לרשות

המסר האירופי לרשות: ביטול הבחירות יפגע בסיוע
הסיוע עומד על כ-600 מיליון יורו בשנה, והוא כבר נחתך בחצי בעשור האחרון. הממשל האמריקני לעומת זאת עדיין לא גיבש עמדה חד משמעית בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחמוד עבאס, אבו מאזן, 2016
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בכירים אירופים העבירו מסר לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי אם יבטל את הבחירות לפרלמנט שצפויות להתקיים בחודש מאי, יפחתו הסיוע והתמיכה של אירופה ברשות. כך דווח הערב (ראשון) ב"חדשות הערב" בכאן 11.

על פי הדיווח, בכירים ודיפלומטים מאירופה אמרו לבכירים ברשות הפלסטינית כי המצב שבו האיחוד האירופי ומדינות אירופה ממשיכים להזרים מיליונים לרשות בלי תהליך דמוקרטי ורפורמה לא יוכל להימשך. הסיוע האירופי לרשות נאמד ב-600 מיליון אירו בשנה. ממשל ביידן טרם גיבש עמדה חד-משמעית בעניין הבחירות הקרובות ברשות הפלסטינית.

בכיר הרשות הפלסטינית חוסין א-שייח' צייץ הערב בטוויטר כי "הבחירות הפלסטיניות הן החלטה פלסטינית מובהקת שנובעת מהאינטרסים הלאומיים, כדי לחזק את הדרך הדמוקרטית בהשתתפות כל הפלסטינים". א-שייח' הוסיף כי "כל השמועות שמפיצים על איומים אירופיים ואחרים - משוללות יסוד ובבחינת שיבושים מכוונים".

בתוך כך, ארגון הג'יהאד האיסלאמי גינה הערב את המכתב ששלחה הרשות הפלסטינית לוושינגטון, בו טענה כי הארגונים הפלסטיניים ובהם חמאס הביעו מחויבות להקמת מדינה פלסטינית המבוססת על קווי 67' שבירתה מזרח ירושלים. בהודעה שפרסם הדגיש הארגון כי אין לו כל קשר למסמך.

את המסמך פרסם אמש אתר החדשות הפלסטיני "אמד" והוא ייחס את המחויבות הזו להודעת הסיכום של הארגונים הפלסטינים שנועדו בספטמבר האחרון. מקור יודע דבר אישר לכאן חדשות כי המכתב נשלח מראמללה לוושינגטון והגיע לידי מחזיק התיק הפלסטיני במשרד החוץ האמריקני האדי עאמר.

הפופולריים