רכב החלל "התמדה" של נאס"א נחת על מאדים

אחרי 7 חודשים: רכב החלל "התמדה" נחת על מאדים
רכב החלל צפוי לאסוף דגימות ולשלוח אותן בחזרה לכדור הארץ, להפעיל טכנולוגיה חדשה על כוכב הלכת ולפתוח עידן חדש בחקר הכוכב • מוביל משימה בנאס"א בריאיון לכאן חדשות: המשימה - מציאת עדויות לחיים שהיו בעבר על מאדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאדים נאס"א התמדה גשושית
צילום: -

רכב החלל "התמדה" נחת הערב (חמישי) במאדים. הוא צפוי לאסוף דגימות ולשלוח אותן בחזרה לכדור הארץ, להפעיל טכנולוגיה חדשה על כוכב הלכת ולפתוח עידן חדש בחקר הכוכב. "כולנו מקווים לנחיתה רכה, אבל מודעים לסיכונים שעומדים לפנינו", אמרו הערב בנאס"א. 

צפו בנחיתה

ד"ר אליעד פרץ, המשמש מוביל משימות חלל בנאס"א, סיפר לכאן חדשות על המשימה של רכב החלל. "ליבת המשימה המדעית היא חיפוש אחר עדויות אפשרויות לסמיני עבר של חיים מיקרוביולוגיים במאדים בדגש על מציאתם במשקעי סלעים", אמר ד"ר פרץ והוסיף שמשימה משנית היא צבירת ניסיון בנחיתות מעין אלה. 

צפו בריאיון עם ד"ר פרץ מהעולם היום

"האירוע נקרא בשפה המקצועית EDL - הנמכה, האטה ונחיתה על פני השטח", אמר ד"ר פרץ. עוד הוא סיפר שכ-80 שניות מרגע הכניסה לאטמוספירה, הרכב יחווה טרמפרטורת שיא של 2,100 מעלות צלזיוס, 90 שניות לתוך הנחיתה הרכב חווה בלימה מ-21 אלף קמ"ש ל-1.6 קמ"ש ותשעה קילומטרים מעל פני הקרקע נפתח המצנח העל קולי.

הפופולריים