בתו של שליט דובאי: "אבי מחזיק אותי כבת ערובה"

בתו של שליט דובאי: "אבי מחזיק אותי כבת ערובה"
ה-BBC חושף סדרת סרטונים שהקליטה ב-2018 בתו של האדם השני בחשיבותו באיחוד האמירויות, בהם היא טוענת כי נשקפת סכנה לחייה • חבריה מודאגים: "הקשר עמה נותק לפני זמן רב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שליט דובאי מוחמד בן ראשד
צילום: צילום: אי-פי

הסרטונים הסודיים של בתו של שליט דובאי: בסרטונים שחשפה היום (שלישי) רשת BBC טוענת בתו של שליט דובאי, הנסיכה לאטיפה, כי אביה, מחמד בן ראשיד אל מכתום, לקח אותה כבת ערובה וכי נשקפת סכנה לחייה. את סדרת הסרטונים צילמה הנסיכה בחשאי ושלחה לחבריה מטלפון שהוברח לה בעת שהותה בשבי, לאחר שניסתה לברוח ב-2018. 

הסרטונים של הנסיכה לאטיפה כפי שנחשפו ב-BBC

בסרטונים היא מגוללת את אשר עברה בשבי ומספרת כיצד חיילים אמירתיים טרפדו ניסיון הימלטות שלה והחזירו אותה לדובאי במטוס פרטי, גרמו לה לאבד את ההכרה והחזיקו אותה בשבי לבדה ללא גישה לסיוע רפואי או משפטי. את ההודעות הקליטה, כך היא מספרת, מתא השירותים בכלא בו שהתה.

אביה של לאטיפה מכהן כשליט נסיכות דובאי וגם כסגן נשיא איחוד האמירויות הערביות. הוא נחשב לאחד מראשי המדינות העשירים ביותר בעולם, והואשם במשך שנים מצד פעילי זכויות אדם כאחראי לאפלייתן של נשים על ידי מערכת המשפט האמריתית. בשנה שעברה, נענה בית המשפט העליון בבריטניה לעתירה של אחת מנשותיו של אל מכתום, והאשים אותו במספר סעיפים של עבירות נגד בני משפחתו, ביניהן שני מקרים בהם כפה על בתו לחזור לדובאי בניגוד לרצונה. 

מתוך דאגה רבה לחייה, החליטו חבריה של לאטיפה לשחרר את הסרטונים על מנת לעורר מודעות למצבה, לאחר שהקשר עמה אבד לפני מספר חודשים. באיחוד האמירויות מכחישים את ההאשמות, וטוענים כי מצבה של הנסיכה טוב וכי היא בחיק משפחתה. 

הפופולריים