מתקפת רקטות על בסיס צבאי אמריקני בעיראק: קבלן אזרחי נהרג, חייל נפצע

מתקפת רקטות על בסיס צבאי אמריקני בעיראק
חמישה קבלנים נוספים נפצעו גם הם. שר החוץ בלינקן: "אנחנו זועמים על המתקפה. האחראים יועמדו לדין" • ארגון אסלאמי קיבל אחריות על הירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת רקטות על בסיס צבאי אמריקני בעירא' 15.02.21
צילום: צילום: רויטרס

קבלן אזרחי אמריקני נהרג וחמישה אחרים, בהם חייל, נפצעו הלילה (שלישי) במתקפת רקטות על בסיס של הכוחות האמריקניים ליד העיר אִרְביל שבחבל כורדיסטן בעיראק. לפחות שלוש רקטות נחתו בבסיס האמריקני, השוכן בקרבת נמל התעופה של אִרְביל. מיליציה אסלאמית המכנה עצמה "סראיא אווליאא' א־דם" קיבלה על עצמה את האחריות למתקפה. בנוסף, נזק נגרם לכלי רכב ולציוד.

שר החוץ האמריקני אנתוני בלקין פרסם הודעה בעקבות המתקפה ואמר: "אנחנו זועמים על פי מתקפת הרקטות. מדיווחים ראשוניים עולה כי בהתקפות נהרג קבלן אזרחי אחד, ונפצעו חייל אמריקני וכמה קבלנים נוספים. אנו מביעים את תנחומנו לאהוביו של הקבלן האזרחי שנהרג. פניתי לראש ממשלת כורדיסטן-העיראקית בעיראק, מסעוד ברזאני, כדי לדון באירוע ולהבטיח את תמיכתנו בכל הדרוש לחקירת האירוע ולהעמדה לדין של האחראים".

מדובר בפעם הראשונה שבה חייל אמריקני נפצע בעיראק ממתקפת טילים מאז ביידן הושבע לתפקיד. פיגוע הטרור הקטלני הקודם נגד כוחות הקואליציה בעיראק היה לפני כשנה - נהרגו בו שני חיילים אמריקנים וחייל בריטי.

הפופולריים